Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ATmega8 - nadal nie dziala

27 Jul 2005 00:21 1049 4
  • Level 11  
    Witam,
    niestety nie udalo mi sie zaprogramowac atmegi programatorem na lpt (http://www.bsdhome.com/avrdude/). Prawdopodobnie mam uwalony port - nie wiem nie sprawdzalem nie mam sily juz sprawdzac wiec pytam was.
    Jaki jest najlepszy programator ale tym razem na COM ( ten dobry na bank).
    Pomozcie.
    Pozdrawiam
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    port LPT mozna bardzo szybko i bez zadnego bawienia sie sprawdzić

W Baskonie kompilujemy dowolny programik (klawisz F7) później właczamy flash programer (klawisz F4) i w menu Plik znajduje sie Test portu LPT
    [menu]>>> [test] >>> [sample programer] >>> i tutaj mozna ustawic dowolną linie portu LPT na 1 logiczną czyli 5 wolt ! zeby sprawdzić czy działa wystarczy miernik i tak kazde po kolei ! mamy do dyspozycji 4 lini wiec sprawdzenie portu nie trwa dłuzej niz 60 sekund!

A w razie uszkodzenia portu (buforu) warto przeczytać ksiazeczke od płyty głównej czy nie ma na płycie złacza do gniazda LPT i kupićsobie przejsciówke w zklepie i bedzie OK

szkoda inwestować w programator jak mozna sprawdzic jeszcze inne opcje ( tańsze)!
  • Level 11  
    Witam,
    Port LPT jest dobry, sprawdzalem rowniez programator na innym komputerze - nie ma komunikacji. Postaram sie zakupic nowy programator i sprobowac. O wynikach poinformuje.
    (jest jeszcze jedna opcja - uwalony uC ale czy to mozliwe ?)
    Dzieki za wszystkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    konrad85 wrote:
    A w razie uszkodzenia portu (buforu) warto przeczytać ksiazeczke od płyty głównej czy nie ma na płycie złacza do gniazda LPT i kupićsobie przejsciówke w zklepie i bedzie OK

szkoda inwestować w programator jak mozna sprawdzic jeszcze inne opcje ( tańsze)!
    Uszkodzona płyta główna to wychodzi taniej, niż kilka części za 5PLN :?: Fuzzy Logic ? ;)
pcbway logo