Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- HP G62 - Po odpaleniu czarny ekran

Matix8 02 Maj 2017 19:40 357 12
  • #1 02 Maj 2017 19:40
    Matix8
    Poziom 7  

Witam.
    Wczoraj napotkał mnie problem z laptopem HP G62.
    Mój problem polega na tym, że po włączeniu laptopa załącza się wentylator, żadna z diod nie zapala się (oczywiście zapala się dioda zasilania i przycisku POWER).
    Po ok. 5 sekundach wentylator gaśnie, laptop się wyłącza i nie da się go po chwili włączyć. Trzeba odczekać z 5 minut ale jest to samo.
    Dodam, że użytkowałem go normalnie (strony internetowe, Youtube itp.) Laptop nagrzewa się do temp. ok. 40 stopni.
    Dołączam filmik z nagraniem tego problemu. Co mogło pójść ? Płyta główna była wymieniana pół roku temu. Czekam na wasze porady.

0 12
  • Pomocny post
    #2 02 Maj 2017 20:58
    Piotr160292
    Poziom 36  

Laptop oddać do serwisu. Samemu nic nie zrobisz bez opdowiedniej wiedzy i sprzętu serwisowego. Według mnie problemem jest chlodzenie, albo pierdyknęła przetwornica na płycie głównej i włącza się zabezpieczenie zwarciowe. Wciskaj dalej ten przycisk, jakby to coś miało dać to skończy się na tym, że zapłacisz za drugą wymianę płyty. Jeżeli komputer nie chce się włączyć to jest ku temu konkretny powód i nie należy gwałcić włącznika power na hamca licząc że w końcu się podda i odpuści, bo niestety nigdy nic samo się nie psuje, a naprawia tym bardziej.

Moderowany przez DriverMSG:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #3 02 Maj 2017 21:05
    Matix8
    Poziom 7  

Dzięki wielkie. Gdy dostane laptopa od serwisu odpisze.
    P.S co to jest ta przetwornica? Gdzie jest? Ile wogóle kosztuje taka wymiana, lepiej kupić nowego laptopa czy oddać płyte na gwarancje?

0
  • #4 02 Maj 2017 21:07
    Piotr160292
    Poziom 36  

Jak jest do oddaj. Najwyżej odrzucą i każą zapłacić za naprawę. Chodzi o zasilacz. Laptop ma dwa zasilacze - jeden zewnętrzny,którym ładujesz akumulator i drugi na płycie głównej, który konwertuje napięcia z baterii/zasilacza zewn. na inne napięcia do zasilania mostków, procesora, etc.

0
  • #5 02 Maj 2017 21:11
    Matix8
    Poziom 7  

czyli z tego co wiem zasilacz w laptopie na płycie głównej nie trzyma napięć i dlatego wentylator się wyłącza a po nim laptop?

0
  • #6 03 Maj 2017 11:54
    Piotr160292
    Poziom 36  

Mógł np. ulec przebiciu tranzystor i robi zwarcie... Bez rozkręcenia i obejrzenia nie dowiesz się co się dzieje. Może być równie dobrze tak że po prostu laptop się przegrzewa i wystarczy zakonserwować mu chlodzenie, chociaż bardziej obstawiałbym na bliżej nieznany defekt zasilania.

0
  • #7 03 Maj 2017 12:18
    Matix8
    Poziom 7  

Z chłodzeniem nie mam problemu. Laptop chodzi cicho i się nie grzeje. W tym że gdy odpalam laptopa wyłacza mi sie chłodzenie. Myślę że jest to sprawa zasilania (niedoboru prądu).

Dodano po 4 [minuty]:

Mam jeszcze 1 pytanie. Czy jak rozkręcę laptopa i podłączę wszystko do płyty głównej i zobaczę co się dzieję to z tego coś wyjdzie czy lepiej oddać go do serwisu? (na gwarancje).

0
  • #8 03 Maj 2017 12:52
    Piotr160292
    Poziom 36  

Jak go rozkręcisz, stracisz gwarancję. Nie wiedziałeś nawet co to jest przetwornica, więc domniemam, że nie masz co tam szukać, bo nie masz odpowiedniej wiedzy. Oddaj laptopa do seriwsu i tyle - jak będzie się dało i trafisz na kumatego serwisanta to bez problemu naprawi. Myślę, że możesz tak samo zrobić tak, aby obejrzeli tego lapka i jak naprawa przekroczy daną kwotę odpuścicili sobie i tyle. Szanujące się serwisy przystają na coś takiego i wtedy pobierają tylko opłatę za sprawdzenie. Wszystko niestety zależy na jaki serwis się trafi, bo serwis niestety seriwsowi nierówny. Niestety zdarza się tak. że klient zostawia laptopa do naprawy, gdzie wystarczy czysto teretycznie zakladając za 50 zł. wymienić mosfeta, a ładuje klienta w wymianę płyty głównej, która kosztuje kilkaset.

0
  • #9 03 Maj 2017 12:55
    Matix8
    Poziom 7  

Akurat mam takiego serwisanta "kolege" więc naprawe mi zrobi za darmo tylko za zamówienie potrzebnych części mi zabierze.

0
  • #10 03 Maj 2017 12:57
    Piotr160292
    Poziom 36  

Aha, no to tym bardziej nie ma sensu.. Poza tym jest drugi aspekt tej sytuacji, mianowicie jak rozkręcisz i rozwalisz bardziej to masz problem, a jak kolega zepsuje to wtedy on ma problem, bo będzie musiał doprowadzić sprzęt do stanu w jakim zastał...

0
  • #11 03 Maj 2017 13:12
    Matix8
    Poziom 7  

Kolega robi w zawodzie ok.10 lat a klienci sie nie skarżą. Sam dawałem kiedyś do niego starego kompa i powymieniał mi to co trzeba i dalej działa.

0
  • #12 03 Maj 2017 16:53
    Piotr160292
    Poziom 36  

Nie wątpię, ja piszę tylko gdyby. Najlepszym nawet zdarza się coś zepsuć. Sam niby tępak nie jestem, a 4 płyty główne spaliłem w swoim życiu przez nieuwagę i jedną kartę graficzną prawie że. Kartę na szczęście udało się uratować, bo padła regulacja PWM wentylatora i serwis nie kapnął, że jest po zwarciu, więc mi ją naprawili na gwarancję i nawet jeszcze wgrali BIOS najnowszy...

0
  • #13 03 Maj 2017 21:12
    Matix8
    Poziom 7  

Oddałem laptopa do serwisu. Podziele się rezultatami co sie zepsuło gdy wróci w moje rece.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo