Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio: głośniki 5.1 plus mój wzmacniacz czy może potrzeba nowego?

kwiatek89 02 Maj 2017 23:27 765 5
  • #1 02 Maj 2017 23:27
    kwiatek89
    Poziom 7  

Witam po raz kolejny ;)

Zakładam drugi temat w dziale audio tak jak wskazał Moderator.

Urządzamy mieszkanie całość 67 m2. Potrzebuję pomocy w wyborze zestawu audio.
    Proszę o poradę w kwestii audio do pokoju dziennego z aneksem wymiary 5x5 m.

Na tą chwilę mam yamahę RX-V450 z Altusami stereo 110W.

Spodobały mi się yamahy ns 555 lub 777. Jakie są Wasze przemyślenia na temat tych kolumn? chodzi mi o zestawy np. Yamaha NS-555, NS-C444, NS-333 (czarny)

Początkowo chciałbym zostawić swój obecny wzmacniacz ale tylko wtedy jeżeli odpowiecie mi na pytanie czy Waszym zdaniem pociągnie on nowe kolumny. Jeżeli nie to trzeba będzie myśleć nad rozszerzeniem budżetu.

Chciałbym zestaw 5.1 podłogowy ale chyba bez suba (szkoda mi miejsca w mieszkaniu).

Kasa na głośniki max 2 tys, cały zestaw 4 tysiące.

Załączam wstępny plan pokoju.

Dziękuję za wszelkie rady i wsparcie.

Pozdrawiam

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Maj 2017 00:27
    mancioch
    Poziom 12  

Witaj,
    Dysponujesz udanym modelem amplitunera.Zachęcam do zmiany kolumn głośnikowych.z całym szacunkiem do Altusów. Celowałbym na początek w stereo z 2-3 drożnym podłogowym zestawem lub monitorami+dobre przewody głośnikowe .
    Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Maj 2017 08:53
    kwiatek89
    Poziom 7  

Chyba kupię zestaw z yamahami ns 555. Czy to będzie dobry wybór ?

Proszę o info jakie przewody będą ok w ludzkiej cenie. Głośniki tylne będą na kablu długości około 6m.

Czy może z racji małej ilości miejsca na tylne głośniki macie jakąś propozycje aby je kupić innej firmy o bardziej ergonomicznym wyglądzie?
    Będę musiał je gdzieś tu podwiesić:

Audio: głośniki 5.1 plus mój wzmacniacz czy może potrzeba nowego?

Dziękuję.

0
  • #4 23 Maj 2017 22:08
    mancioch
    Poziom 12  

Wybór należy do Ciebie, przed podjęciem go warto było by dokonać odsłuchu. Przewody głośnikowe o przekroju min 2,5, sprzedawca zapewne doradzi przy wyborze. Często umiejscowienie głośników w pomieszczeniu wybiera się doswiadczalnie. Zdjęcie pokoju nie obrazuje jednoznacznie układu pomieszczenia,

0
  • #5 23 Maj 2017 22:27
    Pablo1964
    Moderator

Do czego ma służyć sprzęt? Jeżeli głównie do filmów, powinno być dobrze, jednak sugeruję rozważenie zakupu subwoofera.

0
  • #6 23 Maj 2017 23:14
    kwiatek89
    Poziom 7  

mancioch napisał:
    Wybór należy do Ciebie, przed podjęciem go warto było by dokonać odsłuchu. Przewody głośnikowe o przekroju min 2,5, sprzedawca zapewne doradzi przy wyborze. Często umiejscowienie głośników w pomieszczeniu wybiera się doswiadczalnie. Zdjęcie pokoju nie obrazuje jednoznacznie układu pomieszczenia,

Zdjęcie z pierwszego posta pokazuje obie strony pokoju. Pokój dienny z aneksem 5x5m.

Na suba miesjca mało- musi być bez niego.

Czy może zamiast tych yamah coś lepszego/ ciut tańszego?

0