Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek SAM z fiata 126p

02 May 2017 23:35 6168 1
  • Level 14  
    Przedstawiam konstrukcję sama z silnikiem fiata 126p, skrzynią i mostem żuka.
    Traktorek zrywny i bardzo mocny jak na maluszka. Do ruszania pierwszy bieg praktycznie nie używany. W planach był do zrobienia tur, ale z powodu słabej ramy, tur zrobiłem do innej konstrukcji
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3336781.html

Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p

• Level 14  
    Nowy rok, nowe pomysły i tym sposobem z konieczności rozbudowałem kolejnego mini traktorka na mini ładowacza. Podkreślam MINI z powodu braku hydrauliki i przewidywanych dużych kosztów z tym związanych. Otóż: pompa hydrauliczna, rozdzielacz, siłowniki, węże, zbiornik i 100 drobnych elementów niewymienionych to koszt min. 1200 zł za używane!

Postanowiłem pójść na całość i zamontować minimalistycznie czyli z tego co mam na staniu plus drobne zakupy.

Plan na 2018 rok: Mini ładowacz/łycha do spychania.

Potrzebne części:
    wyciągarka 1T z aledro - kpl. 210 zł
    elektrody - paczka 45 zł
    lina stalowa 4mm - w komplecie z wciągarką, chociaż zastanawiam się czy nie zainwestować w grubszą.
    blacha do łychy 3mm ścianka - miałem ze starej bramy garażowej
    minikonstrukcja czyli kątowniki z demobilu, rurki, śruby, nakrętki, sprężynka od nóżki rowerowej:-) też miałem na staniu....
    Czyli za przysłowiowe 300 zł mam miniładowacza.
    W załączniku wrzucam zdjęcia z budowy, zdjęcia słabej jakości bo robiłem go na budowie w piwnicy i ze względu na oświetlenie, nie widać za dużo. Do końca tygodnia postaram się wrzucić kilka fotek lub filmików z pracy sama a póki co to prezentuję pierwsze testy:-)
    ps. Dobrze, że przemyślałem kwestie mocowania łychy i mam możliwość regulacji kąta bo ruszając pod górkę, nie zbiera jak powinna.

Traktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126p