Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek SAM z fiata 126p

tomek201 02 May 2017 23:35 7068 1
    tomek201
    Level 15  
    Przedstawiam konstrukcję sama z silnikiem fiata 126p, skrzynią i mostem żuka.
    Traktorek zrywny i bardzo mocny jak na maluszka. Do ruszania pierwszy bieg praktycznie nie używany. W planach był do zrobienia tur, ale z powodu słabej ramy, tur zrobiłem do innej konstrukcji
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3336781.html

Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p Traktorek SAM z fiata 126p

tomek201
    Level 15  
    Nowy rok, nowe pomysły i tym sposobem z konieczności rozbudowałem kolejnego mini traktorka na mini ładowacza. Podkreślam MINI z powodu braku hydrauliki i przewidywanych dużych kosztów z tym związanych. Otóż: pompa hydrauliczna, rozdzielacz, siłowniki, węże, zbiornik i 100 drobnych elementów niewymienionych to koszt min. 1200 zł za używane!

Postanowiłem pójść na całość i zamontować minimalistycznie czyli z tego co mam na staniu plus drobne zakupy.

Plan na 2018 rok: Mini ładowacz/łycha do spychania.

Potrzebne części:
    wyciągarka 1T z aledro - kpl. 210 zł
    elektrody - paczka 45 zł
    lina stalowa 4mm - w komplecie z wciągarką, chociaż zastanawiam się czy nie zainwestować w grubszą.
    blacha do łychy 3mm ścianka - miałem ze starej bramy garażowej
    minikonstrukcja czyli kątowniki z demobilu, rurki, śruby, nakrętki, sprężynka od nóżki rowerowej:-) też miałem na staniu....
    Czyli za przysłowiowe 300 zł mam miniładowacza.
    W załączniku wrzucam zdjęcia z budowy, zdjęcia słabej jakości bo robiłem go na budowie w piwnicy i ze względu na oświetlenie, nie widać za dużo. Do końca tygodnia postaram się wrzucić kilka fotek lub filmików z pracy sama a póki co to prezentuję pierwsze testy:-)
    ps. Dobrze, że przemyślałem kwestie mocowania łychy i mam możliwość regulacji kąta bo ruszając pod górkę, nie zbiera jak powinna.

Traktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126pTraktorek SAM z fiata 126p