Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 1.9 dci - hałas po włączeniu klimatyzacji

DGR 03 Maj 2017 08:20 489 7
  • #1 03 Maj 2017 08:20
    DGR
    Poziom 8  

Po włączeniu klimy pojawia się głodny stukot, ale nie zawsze. Na początku był sporadyczny i tylko podczas skręcenia samochodem w lewo i przy większych prędkościach albo na wybojach. Teraz jest prawie cały czas. Ktoś mi powiedział, że to może jakaś poduszka silnika już się poddała albo inny element mocujący silnik i też wraz z całym osprzętem przechyla się i zaczyna trzeć o elementy klimy, jakieś koło czy pasek, bo tak to brzmi. I teraz pytanie: jakie elementy mocujące silnik? Jakie gumy czy poduszki? Jak to znaleźć? Podobno można to zrobić samemu, wystarczy lekko unieść silnik na lewarku i wymienić zużyty element. Robił ktoś już coś takiego?

• #2 03 Maj 2017 09:58
    decybel91
    Poziom 38  

Gdyby to była poduszka to nie uruchomiłbyś silnika. Włączenie klimy powoduje obciążenie paska napędu, więc stawiałbym na pasek i/lub napinacz i/lub sprzęgło alternatora (jeśli tu jest).

• #4 03 Maj 2017 10:22
    DGR
    Poziom 8  

wojtek1234321 dzięki, wymianę tych elementów ogarnąłem już sobie na yt, teraz tylko kwestia czy to na pewno zużyte poduszki mogą powodować ocieranie elementów klimy o coś innego, to brzmi jak tarcie-obijanie się koła o inny stały element, głośny, twardy, metaliczny stukot. Nigdzie nie znalazłem opisu takich objawów przy uszkodzeniu poduszek, ale "niby mechanik" rzucił taką propozycję twierdząc, że sam sobie poradzę.

Dodano po 6 [minuty]:

decybel91 napisał:
    Gdyby to byla poduszka to nie uruchomiłbyś silnika. Włączenie klimy powoduje obciążenie paska napędu, więc stawiałbym na pasek i/lub napinacz i/lub sprzęgło alternatora(jeśli tu jest).

Dzięki, Ale nie sądzę. Jak już pisałem, hałas pojawiał się na początku przy większych prędkościach podczas skręcenia w lewo czyli kiedy siła odśrodkowa wypychała silnik w prawo albo jak stanąłem na górce z przechyłem samochodu na prawą stronę albo na wybojach. Ewidentnie chodzi tu o przemieszczanie się silnika szczególnie na prawo. Teraz hałas jest prawie cały czas, większe zużycie elementów?

• #5 03 Maj 2017 11:07
    Michal2002
    Poziom 21  

Kolego do wymiany lub regeneracji sprężarka.

• #7 03 Maj 2017 15:12
    milejow
    Poziom 42  

Zdejmij pasek i sprawdź czy nie lata luźno koło pasowe na sprężarce klimy. Żeby silnik przechylił się aż tyle, żeby coś z osprzętu zaczepiało o nadwozie, poduszka musiała by rozlecieć się w strzępy.

• #8 03 Maj 2017 15:28
    Michal2002
    Poziom 21  

Po za tym momentalnie by się spiłowała.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME