Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eaton EME1P32MID - Odczyt impulsów

03 Maj 2017 12:57 1671 8

• Poziom 12  
    Mam dwa liczniki wspomniane w temacie i nie mogę z nich odczytać impulsów.
    Dioda na liczniku miga co 6 sec. przy 120W obciążenia, co wskazywałoby poprawną pracę (5000 imp. / 1kWh).

Próbowałem różnych sposobów i nic z tego :(
    Ma ktoś jakiś pomysł na ten licznik?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,
    Adrian
  • Poziom 24  
    Ten licznik ma wyjście typu S0 półprzewodnikowe, zwiera podczas generacji impulsu. Wymaga napięcia pomocniczego - czy podłączałeś zgodnie ze schematem w DTRce?

• Poziom 12  
    Żadnej DTR'ki poza instrukcją z poniższego linka nie znalazłem :(
    Link

Co do wyjścia, to tego właśnie oczekiwałem. Próbowałem z led'em, podłączałem pod ioLogik E1210 Moxy i nic :(

Ps.
    Znalazłem coś jeszcze na temat tego licznika... Wklejam tylko to co dotyczy tematu.

Podłączyłem zewnętrzne źródło zasilania 12V do modułu Moxy, bo na wewnętrzym było 3,5V i nadal nic :(
  • Poziom 24  
    Czy podłączałeś jak na poniższym rysunku?
    (Oczywiście pamiętając o polaryzacji i zakresach napięć)

• Poziom 12  
    Próbowałem różnych sposobów, również ten wskazany przez Ciebie na rysunku i nic :(
    Jeden licznik pracował przez jakiś czas, ale nie było nic podłączone do odczytywania impulsów, natomiast drugi to nówka wyjęta z opakowania.
  • Poziom 24  
    A może czas generowanego impulsu jest za krótki i Moxa nie wykrywa go? Wiele razy się spotkałem z tym, że starsze sterowniki/koncentratory nie wykrywały takich impulsów i trzeba było stosować układy wydłużające czas impulsu. Ten licznik generuje impulsy o czasie trwania90ms.

• Poziom 12  
    Moxa bez problemu wyłapuje impulsy poniżej 10ms, tak że to nie jest wina tego urządzenia.
    90ms powinno być widoczne na zwykłym led podłączonym pod zewnętrzne zasilanie i licznik.

Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy ten licznik w ogóle generuje jakieś impulsy?
  • Poziom 24  
    LEDem, lampką, brzęczykiem, licznikiem impulsów, przerzutnikiem, rejestratorem itp. Metod jest dużo.

• Poziom 12  
    No właśnie żadna z powyższych nie zadziałała, pozostaje chyba tylko oscyloskop :(