Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI włączanie wyłączanie równocześnie tv dekoder sat

03 Maj 2017 14:25 21969 9
  • Poziom 9  
    Witam chciał bym żeby mi się włączał dekoder nc+ i tv i jednym przyciskiem power jak włączam dekoder nc + i tak samo z wyłączaniem mam stary kabel hdmi ma z 5 lat.
    Problem polega na tym że jak włączę dekoder nc+ to muszę drugim pilotem włączyć tv.
    Jak zrobić żeby włączał się tv rzem z nc+ jednym przyciskiem na pilocie dekodera?
    nc+ wifi premium
    tv medion led md21202
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Dekodera w ogóle nie wyłączaj , on po przejściu w " standby " pobiera tyle samo prądu , co w stanie załączenia ( przynajmniej mój TNK-HD tak ma ) .
  • Poziom 9  
    To też rozwiązanie poczytałem trochę o kablach może potrzebny jest kabel hdmi z opcją Cec?
  • Poziom 9  
    Tak mam nic nie działa
  • Poziom 27  
    hektor232 napisał:
    Jak zrobić żeby włączał się tv rzem z nc+ jednym przyciskiem na pilocie dekodera?

Witaj. Spróbuje Tobie pomóc rozwiązać Twój problem. Może nie tak, jak dokładnie oczekujesz, ale może tą drogą uda się pominąć korzystanie z drugiego ( od TV ) pilota. Ja mam zestaw NC+ i TV i korzystam z pilota od NC+, bo podstawowa obsługa TV możliwa jest z pozycji pilota od NC+. Trzeba tylko ten pilot (od NC+) zaprogramować. Jako, że mój sprzęt, to NC+Media BOX a TV to Samsung, było to dość łatwe. W instrukcji, do Twojego dekodera ( wybrany fragment jest w załączniku), którą znalazłem w sieci, jest przewidziana również opcja ustawienia pilota od NC+, aby obsłużył TV. Jednak, Twojego TV nie ma na liście. Znalazłem informacje, że w Twoim TV wykorzystane są układy elektroniczne od LG, a tej firmy sprzęt jest w opisie do zaprogramowania pilota. Może warto spróbować, czy to zadziała? Powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Możesz kupić zestaw gniazdek sieciowych które realizują z załączonego do nich pilota funkcję załącz wyłącz.Wykorzystasz jedno gniazdo sterowane z pilota montując w gniazdo dwójnik do którego włączysz wtyczkę od telewizora jak również dekodera. Za pomocą dołączonego do zestawu pilota możesz zdalnie radiowo załączyć lub wyłączyć zestaw tV-dekoder.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wypowiedzi co do programowania pilota na LG wifipremium nc+ nie działa jeszcze się pobawię.
  • Poziom 12  
    Może się jeszcze komuś przyda. U mnie też mimo włączenia HDMI CEC i odpowiedniej funkcji w TV nie działało jak należy. Problem był w kablu HDMI, po zmianie kabla działa jak należy. Nie wiem czym te kable się różnią, założyłem nowy od zestawu z dekoderem kablówki.