Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór zmywarki wolnostojącej 60cm Bosch/Siemens czy coś innego??

MKV 03 May 2017 14:39 5028 8
 • #1
  MKV
  Level 12  
  Potrzebuję pomocy w wyborze zmywarki wolnostojącej 60cm. Z tego co udało mi się zorientować to najmniej awaryjne są jak najprostsze modele Bosch/Siemens ze stalowym spodem (Made in Germany) a nieco gorsze są z plastikowym (Made in Poland). Zrobiłem wczoraj z narzeczoną tourne po sklepach i niestety wybór zmywarek nawet w tych największych jest prawie zerowy względem np pralek - ot stoi kilka sztuk. Faktycznie te Made in Germany mają stalowe dno a Polskie mają plastikowe.

  Pytanie do Was który model konkretnie najlepiej wybrać. Moja narzeczona na pewno by chciała koszyk na sztućce czyli Vario3 jeśli się nie mylę. Ja natomiast chciałbym, chociaż minimalny wyświetlacz zewnętrzny a nie ukryty chociaż nawet i sam wyświetlacz nie jest to absolutnie konieczny.

  Czytałem tu na elektrodzie aby unikać wymiennika ciepła ponieważ lubi się psuć po 2-3 latach, ale chyba większość nawet podstawowych modeli go posiada...

  Po czym poznać po samej nazwie w przypadku zakupów online czy dany model jest Made in Germany czy Made in Poland? Chciałbym aby zmywarka raczej długo podziałała...
  Kolor biały czy srebrny jest mi obojętny ale stanowczo więcej sprzętu AGD jest obecnie chyba srebrnego.
 • #2
  Piotr2608

  Level 41  
  Na większość zadanych pytań przeciętny Europejczyk musi znać odpowiedź. Według wytycznych choćby UE na każdej tabliczce znamionowej winien być podany kraj pochodzenia. Po drugie zmywarki Bosch są wręcz niezniszczalne a ich awarie związane są z nieprzestrzeganiem instrukcji obsługi. Dotyczy to wszystkich marek i nie tylko Boscha. Zachciało się XXI wieku? Komfortu, ciszy i ekologii? Trzeba cierpieć. Słynne awarie pompy ze zintegrowaną grzałką są związane z nieusuwaniem dużych resztek z naczyń. Kolejny problem to nie używanie odkamieniacza przynajmniej raz do roku lub przynajmniej raz do roku włączenia zmywarki na pusto aby bidulka mogła przepłukać cały syf. Ze zmywarką to tak jak ze zlewem, nie myjcie go a tylko popłuczcie wodą pod ciśnieniem z domieszką detergentu, zobaczymy jak długo będzie czysty.
  Słynna zasada mówi - czym więcej bajerów mamy i o sprzęt nie zadbamy, czekają nas naprawy i na to ni ma rady.
  Zakupów online nie polecam na fakt ryzyka uszkodzenia sprzętu a dwa to nie rozpoznamy po samym modelu kraju pochodzenia sprzętu.
 • #3
  MKV
  Level 12  
  Piotr2608 wrote:
  Według wytycznych choćby UE na każdej tabliczce znamionowej winien być podany kraj pochodzenia.
  Zakupów online nie polecam na fakt ryzyka uszkodzenia sprzętu a dwa to nie rozpoznamy po samym modelu kraju pochodzenia sprzętu.


  Ale tak jak napisałem w sklepach Saturn, Media Markt, Euro RTV tych zmywarek praktycznie nie ma - nawet w większych sklepach w najlepszym przypadku stoi może z 10 egzemplarzy i to wszystkich firm z czego np Bosch są 2 sztuki a Siemensa żadnego. Odwiedziłem wczoraj 7 różnych sklepów - Warszawa Janki Saturn i Euro RTV, Media Markt na Krakowskiej, Euro RTV w CH Reduta, Saturn w Blue City, Komputronik i Euro RTV w Wola Parku - pralek to i po 50 jak nie więcej a zmywarek ledwo kilka...

  Kraj pochodzenia akurat można rozpoznać bo konkretne modele przeważnie są produkowane tylko w jednej fabryce.

  Co do transportu to- nie posiadam samochodu dostawczego więc i tak albo kurier albo dostawca np z Saturna musi mi ją przywieźć więc nie ma raczej różnicy czy zamówię ją w sklepie czy na ich stronie internetowej.
 • #4
  Piotr2608

  Level 41  
  To zerknij jeszcze na agdhome.pl
 • #5
  MKV
  Level 12  
  Wybór padł na BOSCH SMS46MI05E
 • #6
  Sprajcior
  Level 11  
  No i jak ta zmywarka się sprawuje? zakładam, że lekko po ponad roku nie ma z nią problemów?
 • #7
  MKV
  Level 12  
  Wszystko OK - żadnych problemów :)
 • #8
  Sprajcior
  Level 11  
  A jeszcze pytanie odnośnie domywania naczyń w programie ECO gdzie tylko 6,5 l wody jest używane. Nie ma tam problemu z domywaniem, zwłaszcza w szufladzie ze sztućcami?
 • #9
  MKV
  Level 12  
  Sprajcior wrote:
  A jeszcze pytanie odnośnie domywania naczyń w programie ECO gdzie tylko 6,5 l wody jest używane. Nie ma tam problemu z domywaniem, zwłaszcza w szufladzie ze sztućcami?


  Przez rok może kilka razy się zdarzyło na pojedynczych mocniej ubrudzonych sztućcach ale poza tym nie ma problemu.