Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Czas pracy baterii (sporadycznie używanej)

03 Maj 2017 15:03 3279 6
  • Poziom 6  
    Witam!
    Laptopa mam od 4-5 lat. Używam go jako komputera stacjonarnego. Leży tylko i wyłącznie na podstawce chłodzącej i podłączony jest pod 230. Bateria jest zawsze wyciągnięta na naładowaniu około 50-60% (wyczytałem że tak najlepiej zadbam o jej kondycję). Bateria oryginalna od nowości, zasilacz oryginalny.

Sporadycznie zabierałem gdzieś komputer, tylko wyjazdy, czasem na uczelnię. Teraz to się troche zmieniło i częściej go ze sobą gdzieś zabieram.

Dziś naładowałem do pociągu baterię na 100%. Z autostartu usunąłem niepotrzebne rzeczy. Zresetowałem komputer. Włączyłem tryb samolotowy, ekran przyciemniłem na maksa, przełączając się na 10% jasności. Na komputerze miałem uruchomionego excela i devcpp. Używałem trybu oszczędzania baterii (rowerka) i schematu dynamicznych ustawień Lenovo (rakietka) w programie power menagment Lenovo (coś w tym stylu).

Bateria po niespełna godzinie powiedziała, że ma dość i wyświetlił mi się komunikat, że zostało 10% pojemności.

O co tu chodzi? Na baterię zawsze chuchałem i dmuchałem a ona tak mi się odpłaca?!

Macie jakieś porady?
  • Spec od komputerów
    Kalibracja przeprowadzona?
  • Red. Komputery FAQ
    Niestety taka jest jakość produkowanych obecnie ogniw.
    Możesz spróbować w power management jeżeli masz taką opcję - battery gauge reset.
    Ewentualnie naładuj do pełna baterię i rozładuj pod BIOS'em, no chyba, że masz gdzieś funkcję kalibracji baterii.
  • Poziom 6  
    Kalibracji nie przeprowadzałem.

Ten reset pewnie niewiele pomoże, bo może z 50 razy była używana. Ale spróbuję.
    Rozładuj pod biosem czyli uruchomić konputer, wejść do biosu i zostawić aż bateria padnie?
    Kalinracji nigdzie nie widziałem, chyba, że są jakieś sprawdzone programy do tego :)
  • Poziom 6  
    Ok, tak zrobię. Naładuje baterię na maksa, wejdę w bios i zostawię na noc.

Wyczytałem gdzieś, że w biosie można dokonywać też kalibracji. Wiecie jak?