Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi Mi5 czy Redmi Note 4 ?

Kelos93 03 May 2017 18:10 1950 1
    Kelos93
    Level 8  
    Witam, przymierzam się do zakupu nowego telefonu i wybór padł na markę Xiaomi. Początkowo miałem na oku tylko model Mi5 ale potem również w salonie Xkom (gdzie są one w ofercie) widziałem wystawionego Redmi Note 4. Dokładnie chodzi o modele :
    Xiaomi Mi5, Qualcomm Snapdragon 820, 3GB RAM, 64GB ROM (bez slotu na microSD)
    Xiaomi Redmi Note 4X, Qualcomm Snapdragon 625, 3GB RAM, 32GB ROM (ze slotem na kartę pamięci)

W opcji w jakiej moge oba te telefony zakupić, różnica w cenie między nimi wychodzi około 400 zł i moje pytanie brzmi czy warto dopłacać ?
    Głownie chodzi mi o to czy różnica wydajności tych procesorów będzie mocno odczuwalna w codziennym użytkowaniu. Na telefonie robię praktycznie wszystko, oglądam filmy, wysyłam przelewy, maile, słucham muzyki, czasem jakieś gry proste gry, poza oczywiście podstawowymi zadaniami telefonu ;)
    margi85
    Level 16  
    Rożnica jak przy każdym innym flagowcu vs średniopółkowcu. Jeden odczuje kolosalną, drugi nie odczuje wcale. Seria MI ma mieć ponoć lepszy aparat. Natomiast Redmi tradycyjnie wygrywa w kategorii odpięcia od ładowarki.