Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra II Njoy 2002 - jak odciąc / wyłączyć alarm nie dysponujac kluczykiem

03 Maj 2017 19:24 1389 5
  • Poziom 16  
    witam ,
    kuzyn nabył astre II 2002 rok . Jest wyposazona alarm. Ale z racji tego iż miała paru właścicieli gdzies zaginał podrodze taki kluczyk od alarmu i w ogóle taki pilocik tylko normalnie uruchamia się poprzez blokadę drzwi.
    Tak się skłąda iż ojciec ma identyczną astrę tyle że 2005 rok. I ma dokładnie taką samą instalacje alarmową . I my mamy pilota i taki mały kluczyk którym pod maską można wyłączyć ten moduł alarmu na stałe. Nietety kluczyk ten nie pasuje do astry kuzyna.

Moduł u niego jest oznaczony MX 167 ND

Czy istanieje jakaś możliwość dorobienia takiego kluczyka nawet w aso ,
    bądź czy można jakoś odciąć na stałe kable ( tak by np. immobilizer się nie zablokował czy radio fabryczne ) ?

bo wyje mu to co jakiś czas a on ma problem by to wyłączyć.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    maciej66666 napisał:
    Nietety kluczyk ten nie pasuje do astry kuzyna

... i bardzo dobrze, bo to było by tak jak by Twój klucz z domu pasował do domu kuzyna.
    maciej66666 napisał:
    Czy istanieje jakaś możliwość dorobienia takiego kluczyka

Tak
    w dobrym warsztacie dorabiania kluczy.
    maciej66666 napisał:
    w aso

W ASO nic oprócz wymiany systemu nie załatwisz.
    Zresztą może należy zadzwonić i zapytać w ASO !
    maciej66666 napisał:
    czy można jakoś odciąć na stałe kable

Można, jednak z uwagi na to, że forum czytają dzieci,
    nie będziemy tutaj ich deprawować i "pokazywać ciemną stronę mocy"

... a tak na poważnie, jeżeli oczekujesz pomocy na forum, to opisz precyzyjnie problem.
    Jeżeli nie znasz się na danym zagadnieniu, to zamieść zdjęcia.
    Jedno dobre zdjęcie zastąpi czasami 1000 słów.
  • Poziom 16  
    Nie wiem co można bardziej precyzyjnie opisac. Chyba wszystko opisałem.
    Mówie wyraźnie iż brak tego małego kluczyka a od naszej nie pasuje.
    Moduł jest ten co wkłada się kluczyk co na foto.
    Nie wiem co więcej fotografować. Nie wiem również co masz na myśli mówiąc o ciemnej stronie mocy , bo chyba sposób odcięcia alarmu to nie tajemnica. Domyślam się iż wolałbyś by interesant udał się bezpośrednio do Ciebie gdzie za wcielenie informacji w życie skasowałbyś pare stów . A tu pro publico bono.

ponieważ na forum marki bardziej sensowne odpowiedzi padły niż takie głupiomądre gadki tu to temat zamykam

Moderowany przez CameR:

Regulamin działu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1153273.html
    Na forum publicznym zabrania się wszelkich dyskusji związanych bezpośrednio lub pośrednio z omijaniem i usuwaniem zabezpieczeń antykradzieżowych pojazdów.
    Wszelkie tego typu tematy będą usuwane z forum, natomiast autorzy i inni członkowie dyskusji upominani, a przy wielokrotnym łamaniu tego rozporządzenia - otrzymają ostrzeżenia.

maciej66666 napisał:
    Nie wiem co więcej fotografować.

Zamieścić zdjęcie centralki alarmowej - tej, która jest odpowiedzialna za całą "logikę" systemu alarmowego.
    Trzeba rozebrać trochę wnętrza pojazdu i odszukać centralkę.
    Nie ma jednoznacznej recepty "gdzie szukać".

maciej66666 napisał:
    i w ogóle taki pilocik

Brakuje Ci pilota - a ten jest dedykowany do centrali - jaki model - nie wiesz.
    Masz zrobić zdjęcie i zamieścić na forum - to nie jest takie trudne.
    Może ktoś rozpozna model i wskaże Ci producenta lub miejsce zakupu pilota.

maciej66666 napisał:
    Mówie wyraźnie iż brak tego małego kluczyka a od naszej nie pasuje.

To chyba logiczne.
    Każda stacyjka ma inny wzór klucza.
    W innym przypadku stosowano by wyłącznik na obudowie syrenki a nie stacyjkę.
    Kluczyk służy wyłącznie do blokowania (uciszenia) syrenki na czas wymiany akumulatora.

maciej66666 napisał:
    Moduł jest ten co wkłada się kluczyk co na foto.

To, co na zdjęciu, to syrenka z własnym zasilaniem.
    W syrence masz stacyjkę z brakującym kluczykiem.
    Można kluczyk dorobić na podstawie stacyjki,
    można też dobrać na podstawie numeru stacyjki,
    a można wymienić całą syrenkę na nową z kluczykiem.

maciej66666 napisał:
    chyba sposób odcięcia alarmu to nie tajemnica

...akurat tutaj się mylisz.
    Jaki sens miałoby wtedy montowanie zabezpieczeń.
    Przeczytaj najpierw regulamin działu [Samochody Zabezpieczenia]

maciej66666 napisał:
    wolałbyś by interesant udał się bezpośrednio do Ciebie gdzie za wcielenie informacji w życie skasowałbyś pare stów

Akurat na brak klientów nie narzekam.

maciej66666 napisał:
    A tu pro publico bono.

... a co Ty zrobiłeś dla innych przez 5 lat na tym forum ?
    Może komuś pomogłeś ?
    Hmmm, nie widzę...
  • Poziom 16  
    akurat działem w innej branży i na innym forum , gdzie więcej pomocy udzieliłem niż Ty tu a i realnie na brak klientów nie narzekam.
    Chyba logiczne , iż gdybym był zorientowany z tym temacie to bym nie zadawał tu pytań.
    Nie będę tracił czasu na słowne utarczki.
    Jak pisałem, co forum opla jest odpowiedź jak szybciutko wyłączyć taki alarm w astrze . I o ile rozumiem sens ukrywania własnych zabezpieczeń typu odcięcie zapłonu od stacyjki i gniazda obd czy dopływu paliwa to zupełnie nie rozumiem kogoś kto schemat połączeń elektrycznych w tym wypadku alarmu uważa za tajemnice.
    Bez wątpienia , auto kilkunastoletnie , wartości 4000 zł to nielada gratka dla złodzieja i poświęciłby mnóstwo czasu by wyciągnąć wtyczkę od centralki i uciszyć system.
    Bo komu by się chciało kraść drogie auta z keyless go , które z pomocą starego przerobionego telefonu z portem irda można otworzyć i odpalić.

Dziękuje za porady. Ale zostaje przy poradach stamdąd bo ludzie bardziej zorientowani i życiowi.

maciej66666 napisał:
    Jak pisałem, co forum opla jest odpowiedź jak szybciutko wyłączyć taki alarm w astrze

Gratuluję doskonałych i wyczerpujących odpowiedzi w Twoim temacie na forach Opla:
    http://forum.opel24.com/topic/80106-astra-ii-...iac-wylaczyc-alarm-nie-dysponujac-kluczykiem/
    https://www.astra-g.pl/viewtopic.php?f=65&t=45514&p=983300#p983300
    Tam przynajmniej są "fachowcy" (bardziej zorientowani i życiowi)