Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwrotnice(!!!!)-chodzi mu o podzial Delty15 i GDWT

cygan200 27 Lip 2005 08:22 762 3
  • #1 27 Lip 2005 08:22
    cygan200
    Poziom 9  

Witajcie.Zbudowałem kolumny na głosniku nisko tonowym Eminence 300W 8Ω 15" Delta i wysoko tonowym Tonsil GDWT 12-19/150F.No i teraz chce kupic zwrotnice.Wiec prosze napiszcie jaką (parametry,symbol).Bo do tej pory miałem robione i sie zawiodłem bo spaliłem wysoko tonowy(który ma zabezpieczenie-żarówka) i uszkodziłem niskotonowy:(Pędziłem je wzmacniaczem Randal 300.Może jeszcze napiszcie jak tego uniknąć.SERDECZNE DZIEKI! jak chcecie to piszcie na adres cygan200(malpa)wp.pl DZIĘKI!

Moderowany przez tomaszo:

Psia krew! Nie da sie tematu sprecyzowac?

0 3
  • #2 27 Lip 2005 10:45
    filip.s
    Poziom 23  

moze byc dużo przyczyn uszkodzenia głosników albo źle zaprolektowana paczka i głosnik przesterowuje sie mechanicznie albo dostał po du*** elektrycznie :) a co do zwrotnicy to mozesz zastosowac zwrotnice 12dB/okt i dac żarówke ze 25W/24V :) powinno działac. gdzie te paczki pracują ?? samodzielnie czy jako nadstawki? jaka jest obudowa ??

Pozdrawiam!

0
  • #3 27 Lip 2005 18:41
    toadi
    Spec od akustyki

no trudno spalilo sie musiales niezle do pieca glosnikowi dolorzyc ale na fabrycznej tez spalisz bo jaka jest roznica miedzy domowa a fabryczna zadna no poza tym ze fabryczne sa na chybil trafil robione (nie mowie o dedykowanych).

Do tego powinno byc kondensatorek 2,2 mikro i cewka 0,4mH w czesci wysokotonowej + zarowka 21W24V exploatuje takie zwrotnice w kilku kolumnach i moi znajomi tez napedzane byly wzmakami do 2x400W i sopranowki ani raz nie padly.

0
  • #4 27 Lip 2005 21:54
    irek2
    Poziom 40  

Jak niskotonowy tez spaliles to na pewno nie wina zwrotnicy.
    Czy ten wzmak ma wogole limitery mocy?
    Ten tonsil jest bardzo mocny. Dobrze sprawdza sie zarowka 50+55W/24W wlokna szeregowo.
    Zaroweczka tylko na 24V latwo sie spali bo moc jest juz duza wiec i napiecia tez.

0