Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

smart tv a kino domowe - brak hdmi w kinie domowym

janekjanek71 04 Maj 2017 08:55 492 6
  • #1 04 Maj 2017 08:55
    janekjanek71
    Poziom 2  

Cześć , zakupiłem telewizor LG 49lf631v do tego mam kino domowe Pionier xv-dv340 (nie posiadam oryginalnego pilota).Na poczatku kino podłączyłęm kabelem euro i działa jak powinno ale tylko w telewizji naziemnej która jest wbudowana .Gdy wejde na youtube lub podlacze laptopa przez smart tv nie ma głosu z kina domowego , dołożyłem też kabel optyczny i też zero efektu. W kinie domowym nie posiadam wejścia hdmi i powoli kończą mi się pomysły jak to podłaczyc.Prosze o pomoc , pozdrawiam ; ))

0 6
  • #3 04 Maj 2017 11:35
    janekjanek71
    Poziom 2  

a jaka może być przyczyna nie działania kina domowego w smart tv? Wydawało mi się ze programy telewizyjne i internet ma takie samo źródło dzwięku.

0
  • #4 04 Maj 2017 13:34
    Polon_us
    Poziom 40  

janekjanek71 napisał:
    a jaka może być przyczyna nie działania kina domowego w smart tv?

Sprawa jest prosta. Zdecydowana większość odbiorników TV jest konstruowana tak,
    że na wyjście Scart podawany jest tylko sygnał analogowy audio z wbudowanego tunera i urządzeń podłączonych do wejść analogowych telewizora.
    janekjanek71 napisał:
    dołożyłem też kabel optyczny i też zero efektu

Proszę to rozwinąć. Jakie gniazda zostały z sobą połączone?
    Jakie zmiany ustawień w TV i wzmacniaczu zostały dokonane?
    Osłony z przewodu optycznego zostały zdjęte?
    Preskaler napisał:
    Może takie coś?
    https://www.conrad.pl/?websale...ison&utm campaign=986839 Ceneo

Na pewno kolega miał na myśli tę przejściówkę?
    Przecież to jest tylko do odbiorników Samsunga.
    Nie wspomnę, że w niczym nie pomogłaby autorowi tematu, mam na myśli zastosowanie tej przejściówki.

0
  • #5 04 Maj 2017 13:53
    janekjanek71
    Poziom 2  

Gniazda były połączone SCART - SCART kino z tv , tak samo z kabelm optycznym kino z tv. Ustawienie w TV miałem '' wyjście dzwięku optyczne ''
    a na kinie TV ATT.

Moim zdaniem problem tkwi w kinie ,TV wszystko dobrze ustawione , a od kina mam nie oryginalny pilot i tam jest kłopot z czym kolwiek ustawieniem , teraz tylko pytanie czy da się to jakoś obejść ??? Z tego co czytałem dużo osób miałem ten problem i rozwiązało go kablem optycznym , a co z tego jak u mnie nie dokonam zmian na kinie domowym.

0
  • Pomocny post
    #6 04 Maj 2017 14:55
    Polon_us
    Poziom 40  

Można rozejrzeć się za jakimś pilotem uniwersalnym, który by współpracował z tym kinem.
    Kino musi mieć ustawione wejście Line 2 - ta nazwa przypisana jest do wejścia optycznego.

Obejść tego nie można - mam tu na myśli włączenie wejścia optycznego.

Można by rozważyć użycie konwertera DAC w połączeniu z gniazdem SCART w kinie. Ale to chyba ostateczność.

P.S. Czy przy próbach z przewodem optycznym wtyczki SCART były podłączone do kina?
    Jeśli tak, to prosze jeszcze raz spróbować z odłączonym kablem SCART.
    Tak na wszelki wypadek.

0
  • #7 04 Maj 2017 16:46
    janekjanek71
    Poziom 2  

Właśnie tak zrobiłem , nic to nie dało. Myśle ze przyczyne juz znamy , nawet przy wejsciu do kabla optycznego na kinie jest napisane '' Line 2 '' próbowałem jakoś to ustawic ale żadnych efetów , ten mój pilot jest do niczego.

0