Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zerwało połączenie na komputerze połączonego wifi z routerem domowym.

kkiczkok 04 May 2017 14:26 855 12
    kkiczkok
    Level 10  
    - Nagle, w trakcie chodzenia po necie na komputerze (nr 1) połączonym wifi z routerem domowym zerwało połaczenie
    - Na komputerze (nr2 )połączonym z routerem kablem internet jest.
    (na obrazku "chiny-komputer" to komputer nr 1 wifi)(na obrazku pasek niebieski to połączenie, biały to brak połączenia)(drukarka wifi w tym samym czasie straciła połaczenie z routerem)
    - komputer (nr1) widzi sieci wifi na liście dostępnych sieci wifi, w tym moją.
    - z komputera (nr1) nie idą pingi do routera ani komputera nr2
    - zmieniłem na routerze hasło, aktualizowałem na komputere nr1 i nie pomogło
    - komputer nr1 jest pod systemem windows7 i naprawa sieci automatyczna nie pomogła
    - komputer nr1 na systemie Ubuntu też stracił połączenie z netem.
    - resetowałem modem i router wielokrotnie
    - do konfiguracji routera dostęp mam tylko ja, i nic tam od długiego czasu nie mąciłem.
    - router Lynksys WRT54GH (w konfiguracji DHCP)
    sosarek

Level 43  
    Inne urządzenia(np.telefon) łączą się z siecią?
    kkiczkok
    Level 10  
    no własnie nie mam dostępu dziś do żadnego innego urządzenia wifi (ale router nie widzi też drukarki wifi). (Teraz jestem podłączony do routera kablem z komputer nr 1)
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Prawdopodobnie problem z samym routerem, bez próby podłączenia innych urządzeń pozostaje tylko gdybanie.
    kkiczkok wrote:
    router nie widzi też drukarki wifi

Spróbuj się z nią połączyć bezpośrednio z komputera.
    kkiczkok
    Level 10  
    (na dziś poddaję się z tą drukarką. Nie potrafię jej odpowiednio zainstalować/skonfigurować, nie widzę jej na liście wyboru SSID)

A nie dziwne, że "stan nośnika" karty bezprzewodowej jest "Nośnik odłączony" ? zerwało połączenie na komputerze połączonego wifi z routerem domowym.
    sosarek

Level 43  
    Pokaż co masz w adresach IP na tej liście.
    kkiczkok
    Level 10  

no właśnie nic tam nie wiedzę.
    sosarek

Level 43  
    No, czyli nie połączyłeś się po wifi. Utwórz w telefonie hotspot i spróbuj połączyć się z komputera.
    kkiczkok
    Level 10  
    nie mam smartfona, jestem dziadem, nie wiem co to hotspot

zerwało połączenie na komputerze połączonego wifi z routerem domowym. zerwało połączenie na komputerze połączonego wifi z routerem domowym.
    sosarek

Level 43  
    W komputerze nie było nic zmieniane?
    Sterowniki zainstalowane prawidłowo, adres IP ustawiony stały czy dynamiczny?
    kkiczkok
    Level 10  
    przerwanie nastąpiło w trakcie przeglądania stron. Nic nie było zmieniane. Możliwe że znajomy (który zna hasło do wifi) w tym czasie próbował połączyć się do sieci (z innego urządzenia niż zwykle) i cos się routerowi nie spodobało i mnie wykopał (nie znam się).

IPv4 automatycznie zerwało połączenie na komputerze połączonego wifi z routerem domowym.

sterowniki są, "urządzenie działa prawidłowo"
    sosarek

Level 43  
    Więc zapytaj znajomego czy nie zmieniał jakichś ustawień.
    kkiczkok
    Level 10  
    nie, nie, on nie ma dostępu do konfiguracji routera, tylko zna hasło do wifi. Wspominam o tym bo pamiętam, że kiedyś też mnie wykopało z sieci gdy rodzina w gościach zaczęła się logować do sieci, ale po restarcie routera i zmianie hasła znów byłem panem. Teraz to nie pomgło i siedze na kablu jak ten dziad. Ten znajomy (jedyna osoba znająca hasło) pojawia się w okolicy raz na kilka miesięcy i wiem, że właśnie dziś miał być, stąd moje podejrzenie.
    Dodano po 4 [minuty]:
    jutro będę resetował konfigurację routera

Dodano po 16 [godziny] 16 [minuty]:

DZIŚ, w pewnym momencie, nie od razu po uruchomieniu komputera a po kilkudziesięciu minutach, nagle połączył się automatycznie z wifi. Nie cieszę się bo pewnie problem szybko wróci.

Dodano po 4 [godziny] 8 [minuty]:

I znowu po przepięciu kabli i restarcie nie widzi sieci, tym razem nawet na kablu (podpiętym do routera) nie widzi sieci.

Czy po resecie routera (WRT54GH) będę potrzebował jakiegos oprogramowania? bo nie mogę znaleźć żadnego pudełka i płyty. Czy po resecie routera login i hasło do konfiguracji będą zachowane?