Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki Creative P5800 5.1 do karty dźwiękowej Realtek ALC662?

04 Maj 2017 18:53 1059 12
  • Poziom 9  
    Witam!
    Kupiłem komputer poleasingowy HP i chciałbym do niego podpiąć zestaw głośników Creative 5.1. Przeczytałem już wiele tematów w necie ale dalej mam problem, podobno można to zrobić przez bios lub przepiąć zworki na płycie tylko które i czy uda mi się to zrobić na tych podzespołach?

Głośniki: Creative Inspire P5800
    Płyta główna(wg. everest): Hewlett-Packard HP Compaq 8100 Elite CMT PC
    Karta dźwiękowa: Realtek ALC662 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [B-2] PCI
    System: Win 7 64-bit
    Dostępne wyjścia/wejścia: z tyłu są dwa jack: zielone(nutka i strzałka wychodząca), niebieskie(nutka i strzałka przychodząca), natomiast na panelu przednim są też dwa: jedno z symbolem słuchawek, drugie z symbolem słuchawek i mikrofonu.

Wg. strony realteka ta karta może obsłużyć tyle kanałów. Kilka razy zmieniałem sterowniki ale nic to nie pomagało, również gdy chciałem zmienić konfiguracje na kompie to miałem tylko opcje "stereo" brak 5.1, 7.1 itd. Ale z drugiej strony jak podpiąć fizycznie te trzy kable od subwoofera- pomarańcz-centralny i subwoofer, zielony-przód, czarny-tył.
    Ktoś wie?
  • Poziom 9  
    Z Win7 dopiero się zapoznaje(trochę długo się zaprzyjaźniłem z XP) i nie do końca wiem gdzie co jest ale z tego co obczaiłem nie znalazłem takiej opcji także po podpięciu jacka do gniazda nie wyświetla mi się co zostało podłączone tylko że gniazdo zostało podłączone...

• Poziom 43  
    Na pasku zadań obok zegara masz strzałkę w górę - po kliknięciu na niej powinny pokazać się ukryte ikony - w tym ta od karty dźwiękowej.
  • Poziom 9  
    Konfiguracja głośnika jest stereo ale na szaro i nic nie moge zmienić, po prawej stornie gdy wpinam w którekolwiek gniazdo wtyk to się tylko rozjaśnia i tyle co mogę zrobić?
    Dziękuje za bardzo szybką odpowiedź! :)

• Poziom 43  
    Kodek(układ dźwiękowy) może być fizycznie zablokowany jeśli chodzi o obsługę większej ilości głośników.
    W najgorszym wypadku pozostanie Ci skorzystanie z rozgałęźników/dwójników Jack w ilości sztuk dwóch.
  • Poziom 9  
    Tzn jak go można odblokować czy chodzi Ci jakieś zworki na płycie/bios?
    Gdy włoże wtyk w niebieskie gniazdo z tyłu to wyskakuje okno z "bierzącym podłączonym urządzeniem jest": wejście liniowe lub wejscie mikrofonu, jak włoże z przodu(gniazdo z mikrofonem i słuchawkami) to wyskakuje poodobnie tylko dodatkowo jeszcze jest opcja "słuchawki", a jak włoże do pozostałych dwóch to wyskakuje tylko że gniazdo zostało podłączone.
  • Poziom 9  
    Wiem że ta karta to nie jest jakieś cudo ale myślałem że uda mi się to podłączyć bez większych problemów...
    A nie można by podpiąć tak że z tyłu były by podpięte dwa wtyki i z przodu jeden, coś zmienić w biosie czy tj. pisałem jakieś zworki na płycie... czy jakoś inaczej to obejść bez parenastu prześciowek/złączek/przełączek?
  • Poziom 9  
    Próbowałem na różne sposoby i raczej bez dwójnika Jack tego nie podepnie...? podepnę narazie tylne wyjście przez dwójnik przód prawy i lewy + tylny prawy i lewy a na przednim panelu podepnę środkowy z subwooferem...

I teraz pytanie czy zwykły użytkownik taki jak ja który używa głośników do słuchania muzyki, od czasu do czasu jakaś starsza gra, filmiki na necie youtube itp czasami jakiś film odczuje różnice między w/w podłączeniem a dodatkową kartą dźwiękową???
    Będzie duża różnica między w/w podłączeniem a używaną kartą dźwiękową na PCI np.(pierwsza z brzegu na olx) sound blaster live 5.1?
  • Poziom 9  
    To pewnie dlatego jest taki wysyp tych Soundblasterów :)
    Więc lepiej będzie dołożyć osobną kartę? Jakich kart szukać co polecasz/ polecacie pod Win7?
  • Poziom 9  
    Głośniki podłączyłem do obydwu wyjść na przodzie z wykorzystaniem jednego dwójnika i wszystkie głośniki grają, jak narazie nie będe nic kombinował to rozwiązanie będzie dla mnie wystarczające :)
    Dziękuje Sosarek za pomoc!!!
    Pozdrawiam!