Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa ciepła z klimatyzacji DAIKIN RZQ140B8W1B

zbyszek 1234 04 Maj 2017 21:09 2685 28
  • #1 04 Maj 2017 21:09
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

witam chciałem przedstawić przerobioną klimatyzacje DAIKIN RZQ140B8W1B na pompę ciepła testuję ją już 8 miesięcy ogrzewa dom 180 m2 tylko grzejniki bez podłogówki przy niskich temperaturach np -15 żadnych problemów, czujnik założyłem na powrocie co, sterowanie całą pompą wzięte jest z jednostki wewnętrznej tz cała elektronika widać na załączonym zdjęciu . pompę wspiera instalacje fotowoltaiczna 10 kw .

0 28
  • #2 05 Maj 2017 15:32
    wnoto
    Poziom 32  

Gratulacje.
    Jakie temperatyry uzyskujesz w CO gdy na dworze jest -15 ? Wystarcza to do ogrzewania budynku ? (rozumiem że docieplony).
    Jakie było zapotrzebowanie na ciepło przed zmianami ?
    Do czego służy to LG ?

0
  • #3 05 Maj 2017 19:00
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

witam budynek jest ocieplony styropianem grafitowym 10 cm jedynie czego mi brakuje to podłogówka ale wymieniłem wszystkie grzejniki na try panelowe do niskich temperatur np 4500w na pomieszczenie co do zimy bez zmian wszystko działa temp w domu utrzymuje 23 st .Przed zamontowania daikina miałem piec defro z podajnikiem spalanie węgla około 4-5 tony na okres zimowy co do lLG klimatyzatora jest to kanałówka będę robił w domu system kanałów na poddaszu i będę miał klimę i w razie czego będę mógł dogrzać pomieszczenia

0
  • #4 05 Maj 2017 20:23
    wnoto
    Poziom 32  

Ska masz dostęp do tak dużych agregatów ? Jesteś z branży chłodniczej ?
    Możesz wkleić zdjęcie tak dużego grzejnika ? Lub linka ?
    Jakie zużycie prądu na sezon pompa wygenerowała ? G11 czy G12 używasz ?

0
  • #6 06 Maj 2017 15:20
    idepopizze
    Poziom 32  

Napisałeś że miałeś Defro to znaczy że go zlikwidowałeś czy dołożyłeś pompę po prostu równolegle do pieca (plus zawory)

0
  • #7 06 Maj 2017 18:11
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

piec defro mam odłączony ale w razie potrzeby mogę go odpalić w razie awarii ,jak będę miał ukończoną instalacje ze sterownikami pokojowymi itp dam zdjęcia na forum

0
  • #8 06 Maj 2017 21:07
    idepopizze
    Poziom 32  

Chętnie obejrzę i dopytam

0
  • #9 07 Maj 2017 13:19
    manitou
    Poziom 19  

Czy oszukiwałeś j. wew o obrotach wentylatora? Czy jeśli regulujesz temperaturę powrotu to zmieniałeś wartość termistora ? Bo jeśli nie to chyba max nastawy wynosi 30 stopni czy tak? Jakie wartości ustawiasz na powrocie i jakie daje to temperatury zasilania? Czy na grzejnikach masz zawory termostatyczne?
    Mam nadzieję, że sam w końcu też zrealizuje swój projekt.

0
  • #10 07 Maj 2017 13:32
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

na szczęście nic nie zmieniałem wyłączyłem wentylator i już , miałem go podpięty pod pompę obiegową ale przy odmrażaniu pompa sie wyłączała i miałem na wymienniku -27 wiec włączyłem pompę na stałe , co do czujnika na powrocie tez nic nie zmieniałem , ustawione mam na powrocie 29 stopni zasilanie 42 około , co do sterownika nastawy temperatury mogę ustawić do 32 stopni i to jest właśnie daikin

0
  • #12 07 Maj 2017 15:19
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

jak widać na zdjęciach jest mały bufor ale kupiłem teraz 1000 litrów mam też zawory na grzejniki z tech www.techsterowniki.pl/pl/produkty/wifi-8s/ i listwę czekam tylko aż sie poprawi pogoda żeby to wszystko podpiąć i pozmieniać co do reszty to mam gdzieś tak jak pisałem instalacjia fotowoltaiczna załatwia wszystko

0
  • #13 07 Maj 2017 16:07
    manitou
    Poziom 19  

Czy PV też robiłeś jakoś po taniości czy może zakupiłeś wszystko z montażem pod klucz. Czy udało Ci się uzyskać dofinansowanie na PV? Podobno tylko z dofinansowaniem ma to jakiś sens ekonomiczny. Może pomyśl o jakimś ciepłomierzu na zasilaniu/powrocie i liczniku energii pod daikina-tedy łatwo poznałbyś COP. Myślę, że może wynosić ok 2,5-3,5. Czy PV masz policzone tylko na własne potrzeby czy na odsprzedaż do sieci?

0
  • #14 07 Maj 2017 17:35
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

jestem instalatorem instalacji fotowoltaicznej instalacje mam juz od 3 lat miałem moduły 230 w na początku ale miałem kupców i sprzedałem i wymieniłem na 240 mono kryształy i 260 w trina solar wszystko jest na inwerterach SMA nie dawno kupiłem okazyjnie SUNNY ISLAND 8.0H | SMA Solar coś tam wyciągnę z niego na jedną fazę , co do energii nie ma teraz na sprzedaż tylko na własne potrzeby magazynujesz wytworzony prąd przez pv później na zimę wykorzystujesz go w moim przypadku jest pompa ciepła , jestem zalogowany na tauron ebok mam tam wszystko co mi potrzeba zużycie produkcji itp dobrałem instalacje do moich wymagań

1
  • #16 07 Maj 2017 18:36
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

rozliczam się z touranem raz na rok, latem nabijam z fotowoltaiki do elektrowni i tam magazynuje a jesienią i zimą odbieram , tz cały czas korzystam z instalacji pv ale nie jestem w stanie wykorzystać wszystkiego dzienna produkcja to około 70 kw z 2016 roku miałem nadwyżkę 1800 kw

1
  • #18 29 Wrz 2017 10:07
    Marcin Monko
    Poziom 1  

Zbyszek rewelacja!!! też chcę taką PC ))) wykańczam właśnie domek (podłogówka po całości, rozstaw rur ok. 7 cm ) od strony hydraulicznej mam wiedzę ale cienki jestem z chłodnictwa chociaż kiedyś zdarzyło mi się zamontować kilkanaście splitów. Sprzęt do montażu klimy mam. Na razie do ogrzania 132 m2. Chcę kupić odpowiednie urządzenia i sam to zamontować, jeśli uznam, że nie dam rady wezmę jakiegoś lokalnego chłodnika. Pomożesz ??? mój email: artem(malpa)o2.pl

0
  • #19 26 Lis 2017 19:02
    Doctor Cars
    Poziom 2  

Witam. Przeglądam tematy związane z przeróbkami klimatyzatorów na pompę ciepła. Szukam kontaktu z osobą która pomogłaby lub zrobiła taki projekt. Jestem tu nowy i mam nadzieję że nie naruszam regulaminu forum.
    Pozdrawiam.

0
  • #20 25 Mar 2018 08:53
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

założyłem nowego daikina sieste praca pompy nawet przy -20 st bez problemów w domu 22 st niebawem zrobię zdjęcia pozdrawiam

0
  • #21 25 Mar 2018 10:23
    idepopizze
    Poziom 32  

A co się stało z tym z pierwszych fotek?
    Zamieniłeś na mocniejszego/słabszego ?

0
  • #22 25 Mar 2018 19:40
    zbyszek 1234
    Poziom 10  

tamta pompa została sprzedana koledze miałem szanse kupić pół roczny agregat więc kupiłem i przerobiłem jeden jak i drugi śmiga nawet przy -20 st

0
  • #23 03 Kwi 2018 21:23
    annihilatus
    Poziom 11  

Tak gwoli uwagi odnośnie problemów z uruchomieniem invertera bez jednostki wewnetrznej.Na aliexpress są gotowe układy które pozwalają wyrzucić/zastąpić oryginalną elektronike.Cena 20-22$ z przesyłką.Jedyna wada to to,że jednostka zewnętrnza będzie działała wyłącznie on/off.Ale jak sie zastanowić nad kosztami i zabawą w dostrojenie używanego invertera to może być to znacznie tańsze rozwiązanie

0
  • #25 03 Kwi 2018 21:49
    annihilatus
    Poziom 11  

Tu na szybko znalazłem drogi egzemplarz czegoś takiego(szukałem jakiś rok temu i gwarantuje,że ten układ z przesyłką znajdzie sie za połowe tej ceny)-moda prosze o wybaczenie jeżeli łamie jakiś regulamin

https://pl.aliexpress.com/item/95-new-used-fo...32693599843.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.gNUNpV
    P.S. to sprawny regenerowany moduł invertera
    Za połowe tej ceny znajdziecie układ zastępujący go-ale małymi literkami jest napisane-że sprężarka będzie pracowała wyłącznie on/offf

0
  • #26 03 Kwi 2018 22:00
    p.obelix
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Jest to część zamienna jakiegoś urządzenia prawdopodobnie Midea Mdv lub Gree ten moduł nic nie przerabia. Idea przeróbek klimatyzatorów na pompę ciepła polega na oszukaniu elektroniki jednostki wewnętrznej że nie ma silnika nawiewu. Plus modyfikacje czujników temperatur.

0
  • #27 03 Kwi 2018 22:08
    annihilatus
    Poziom 11  

Ależ ja dokładnie rozumiem jaka jest treść wątku i na czym polega problem.Jeszcze raz pisze-że są na aliexpress płyty zastępujące oryginalną elektronike invertera

0
  • #28 03 Kwi 2018 22:17
    p.obelix
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Tylko po co nam to? Z czym mamy to podłączyć i po co skoro mamy wszystko oryginalne. Dodam jeszcze że nie które sprężarki są w wykonaniu BLDC szczególnie te lepsze marki a chinczyki idą po taniości i robią sprężarki z silnikiem asynchronicznym klatkowym.

0