Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z podlaczeniem super fortecy do central do bmwe36

syjam23 27 Jul 2005 10:27 2103 7
 • #1
  syjam23
  Level 11  
  Moje bmw to model 318tds touring e36 rok1998.Szukalem po forum i nigdzie nie moge znalesc takiej centralki zamka centralnego jak ja mam.wszyscy pisza o podlaczeniu sie pod piny 24 i 25 w bialym 26konektorowym zlaczu .A ja takiego zlacza nie mam.Moja centralka ma zlacza czarne z grubymi kablami wisniowe 26 konektorowe i zielone 26 konektorowe i czarne z tylu tez z cienkimi kabelkami.Wpinalem sie juz pod piny 24 i 25 w wisniowym i zielonym zlzaczu ale nic. a i jeszce jedno moj alarm to super forteca oczywiscie wpinalem sie tam z plusami bo obrocilem na przekaznikach.prosze o pomoc w wpieciu sie w ta centralke czy moze jakis inny sposob na to zeby dzilala centralny
 • Helpful post
  #2
  carrier
  Car alarms specialist
  W WIĄZCE ZCHODZĄCEJ Z DRZWI 2 CZERWONE Z ZIELONYM PASKIEM (STAŁE +) NALEŻY JE PRZECIĄĆ (BRAK STEROWANIA ZAMKAMI CENTRALNYMI Z DRZWI , W TYM CELU NALEŻY WYKONAĆ UKŁAD PRZEŁĄCZAJĄCY STAŁE (+) NA (+) STERUJĄCE) , STEROWANIE (+) BIAŁY Z ZIELONYM PASKIEM I BIAŁY Z CZARNYM PASKIEM .
 • Helpful post
  #3
  Pati
  Level 27  
  Syjam23 nie włanczaj się na tzw pałę w kostki bo ktoś gdzieś napisał że tam trzeba!!! Wyjście alarmu zazwyczaj jest niskoprądowe wystarczy że podepniesz się pod +12V i koniec!!!! po tranzystorach na wyjściu centrali. To jeszcze dobrze jak po tranzystorach ale co gdy pod łączysz się plusami w przewody sygnałowe samochodu i uszkodzą się jakieś sterowniki.

  ZAWSZE trzeba wiedzieć na 100% że pod dany przewód można się podłączyć.

  Jak nie znam samochodu robię tak że potencjalne przewody podłąćzam podmiernik i majdam kluczykiem patrząc co się dizeje i na tej podstawie stwierdzam jak siępodłączyć.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  kredka74
  Level 16  
  Syjam nie rób doświadczeń bo sie to żle skończy! Otwieranie i zamykanie wszystkiuch drzwi oprócz kierowcy!?jaki to ma sens majac alarm który może zamykać i otwierać drzwi. Przerobiłem to własnie z poradami typu "do złącza 25 i 24" i omało nie uwaliłem modułu komfortu! dopiero schemat mnie naprowadził jak to zrobić! Musisz pamiętać ( to w pewnym sensie zaleta!!) że wszystkie przewody wysokoprądowe sterujące serwomotorem (biały czarnyi niebiesko-szary) są w module komfortu zwarte do masy!!
 • #5
  alarmgaraz
  Level 11  
  robiłem taką bmw i pytanie czy zamek ma ryglowanie bo jeśli tak to trzeba przerwać przekażnikiem jeden przewód podczas impulsu na otwórz
  ryglowanie mozna sprawdzić w następujący
  sposób otwaorzyć szybę
  zamkrąć drzwi
  zamkrąć zamek kluczem
  przekręcić klucz jeszcze bardziej w strone zamykania
  spróbować otworzyć dzyndzlemwewnątrz auta jeżeli się nieda jest ryglowanie .
  jak napiszesz do mnie jakie kable wychodzą z drzwi kierowcy to napiszę ci jak to zrobić
 • #6
  kredka74
  Level 16  
  zamki w tej bejcy mają ryglowanie!!jakakolwiek zabawa z komfortmodułem kończy sie zaryglowaniem zamków!
 • #7
  alarmgaraz
  Level 11  
  ok znajć wiązkę wychodzącą z drzwi kierowcy
  -kabel biało-czerwony-zamykanie
  -kabel bialo-zielony-otwieranie
  -kabel czerwono-zielony (blokuje otwarcie po zaryglowaniu)
  na czas otwierania kabel czerwono-zielony musi zostać rozłączony. Tym kablem idzie stałe 12+ (uzyj przekaźnika)
  W ten sposób zostaje zachowana funkcja ryglowania zamka i po przedłużeniu czasu na zamknij domkną się szyby i dach (komfort)
  czyli najlepiej do kabla z alarmu na otwórz podłącz dodatkowy przekażnik
  który w momęcie otwierania przerwiw kabel czerwono-zielony
  STEROWANIE JEST OCZYWIŚCIE PLUSAMI
 • #8
  kzaw
  Level 27  
  Sprawdź w zielonym złączu.Podpinasz się w tym złączu w pozycję 4(otwieranie) i 17 (zamykanie), z tym że na nr 17 nie ma kabla i musisz go dołożyc. Aby było ryglowanie musisz przy zamykaniu równoczesnie podać + na obydwa wejscia.Osiągniesz to za pomocą diód prostowniczych.