Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus Gryphon Z87 - Zawiesza się na ekranie bootowania Win 10 (legacy i UEFI)

05 May 2017 00:06 813 17
  • Level 10  
    Witam.
    Mój problem wygląda następująco. Ostatnio na moim PC chciałem zrobić upgrade do Win 10 z 7. Przy kilkukrotnej próbie upgrade'u z poziomu Windows Update dostawałem komunikat o błędzie: 0xC1900101-0x20017. Spróbowałem także czystej instalacji z USB stick'a- przy próbie instalacji z UEFI zawiesza się na logo płyty głównej, przy legacy na logo Windowsa. Oczywiście sprawdziłem pena, instalka działa na innych komputerach, sprawdziełm także inne porty USB w PC'cie (3.0 i 2.0). W końcu wyciągnołem SSD'ka z PC i wlożyłem do laptopa- tam zainstalowałem bez problemu Win 10 z w/w pendriva, ale oczywiście po przepięciu dysku system nadal nie startuje. Co może być tego przyczyną i, w miarę możliwości, jak sobie z tym poradzić?
    Specyfikacja:
    Asus Gryphon Z87
    i5-4670k
    Asus GTX970
    Plextor M5S 128GB

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    BIOS poprawnie widzi dysk? Kombinuj z ustawieniem w BIOSie "SATA MODE", może być Legacy lub AHCI.
  • Level 10  
    Próbowałem na wszelkich ustawieniach, BIOS widzi SSD z Win 10, widzi też ten z laptopa, który włożyłem z ciekawości czy ruszy. Odłączyłem nawet kartę graficzną ale nic to nie dało.
  • Level 27  
    Spróbuj inną instalkę, najlepiej ze zintegrowanymi sterownikami SATA, bo z tym jest najczęściej problem.
  • Level 10  
    Instalka sama w sobie jest ok- po przepięciu SSD'ka do laptopa 10 bez problemu się zainstalował ale i tak nie bootuje w PC.
  • Level 27  
    Jeżeli instalujesz jakikolwiek system Windows na konkretnym chipsecie, to nikłe szanse że na innym zadziała (choć w przypadkach podobnych układów czasem się udaje). Ile masz dysków w komputerze? Wszystko pod SATA?
  • Level 10  
    W sumie 2, SSD i HDD. Tak, wszystkie pod SATA.
  • Level 27  
    Odłącz HDD i próbuj instalować z wpiętym tylko SSD
  • Level 10  
    Własnie tak zrobiłem- nic
  • Level 10  
    MRB ale mimo wszystko (chyba) instalka powinna choć wystartować.
  • Level 27  
    To podłącz dysk do innego komputera, zostaw MBR, pousuwaj wszystkie partycje (jeśli masz coś ważnego to zrób wcześniej kopię) i zobacz czy teraz ruszy
  • Level 10  
    Tak, przełożyłem SSD'ka do laptopa, sformatowałem i na MRB instalacja startuje.
  • Level 10  
    Ale co mi po tym? Po zainstalowaniu na SSD przez laptopa mój PC nadal nie rusza z tym SSD.
  • Level 27  
    Ale po kiego czorta puszczasz instalację na laptopie?
  • Level 10  
    Bo na PC ten sam pen zacina się przy rozpoczynaniu instalacji.
  • Level 27  
    Pożycz od kogoś napęd DVD i zainstaluj system normalnie z płytki. Dla celów tego portalu zakładam, że system miałeś oryginalny. Albo oddaj laptopa komuś kto wie co robi.