Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko DIN 1531 - Leje się woda spod drzwi.

karel01 05 Maj 2017 09:00 852 6
  • #1 05 Maj 2017 09:00
    karel01
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem ze zmywarką Beko DIN 1531 - wycieka/leje się z niej woda w rogach drzwi z lewej i prawej strony w trakcie zmywania. Gdy zdjąłem front (zmywarka do zabudowy) to zauważyłem, że u dołu drzwi jest rynienka i w tej rynience pojawia się woda, a w pewnym momencie jest jej za dużo i się przelewa. O ile dobrze rozumiem to woda może się tam pojawić, ale nie w takiej ilości.

Czytając tematy o podobnych problemach na forum, mówiono o wadliwym działaniu presostatu lub jeżeli go nie ma (a nie znalazłem na żadnym schemacie tej zmywarki, ani jako część do zakupu) to przepływomierz (licznik wody). Wyciągnąłem zmywarkę, wyjąłem przepływomierz trochę nim postukałem, podmuchałem, sprawdziłem magnesem czy kontaktron "cyka". Złożyłem z powrotem i przez 2 cykle zmywania było OK. Później znów to samo, więc doszedłem do wniosku, że na chwilę ożywiłem przepływomierz i trzeba go wymienić. Wymieniłem przepływomierz lecz niestety dalej dzieje się to samo.

Ktoś ma jakiś pomysł co prócz przepływomierza może być powodem wylewania wody?

Dane z tabliczki znamionowej:
    Numer modelu: 7611843942
    Numer seryjny: 12-500528-02

Z góry dziękuję za pomoc!
    Pozdrawiam!

0 6
  • Pomocny post
    #2 06 Maj 2017 22:19
    Lodxx
    Specjalista AGD

Witam.Sprawdź czy nie jest zapchane dolne śmigło a przede wszystkim czy nie jest rozklejone na bokach.

0
  • #3 08 Maj 2017 22:35
    karel01
    Poziom 10  

:arrow: Lodxx, dzięki za podpowiedź!
    Dolne skrzydło/wirnik nie był zapchany, ale faktycznie był rozklejony. Pokleiłem go silikonem, ale niestety nic nie pomogło. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Może woda nie jest wypompowana do końca (zostaje woda z poprzedniego cyklu)? Jest gdzieś jakiś czujnik za to odpowiedzialny?

0
  • #5 09 Maj 2017 08:31
    karel01
    Poziom 10  

Odpływ od dołu (poziomu podłogi) do syfonu w zlewie. Nadmiar leży płasko na ziemi, więc raczej nie ma żadnych przewyższeń, a następnie opadów. Poza tym, zmywarka jest tak samo zamontowana od 6 lat i dopiero teraz pojawił się problem.
    Jedyne co mogę powiedzieć to fakt, że w trakcie opróżniania wody pompa pracuje głośniej od ok. 3-4 lat, ale nie wiem czy nie sprowadzę dyskusji na zły trop.
    Ktoś wie jak odbywa się opróżnianie zmywarki? W sensie pompa pompie, aż jakiś czujnik powie "nie ma wody", czy pompie określony czas w którym powinna opróżnić zmywarkę (dziwne by to było)?

0
  • #7 13 Maj 2017 22:06
    karel01
    Poziom 10  

Sprawa rozwiązana!
    Lodxx miał rację! Dzięki!

Silikon którym pokleiłem śmigło w ogóle się nie trzymał. Wyczytałem gdzieś w innym temacie o zgrzewaniu i tak też zrobiłem - wziąłem lutownicę i przeleciałem całe śmigło dookoła. Od tego czasu ani kropla nie wyleciała.

Problem rozwiązany. Zamykam temat.
    Pozdrawiam!

1