Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson ICC20 -kod 26 i jeszcze coś... zygzaki w połowie wys

27 Lip 2005 10:55 5030 31
  • Poziom 37  
    Tak było na początku, nie pierwszy z resztą Thomson, na czerwono mrugał 26. Podkręcilem G2 i w słusznym czasie wyszło tło - bordowe z czerwono-zielonymi powrotami. Nie sygnalizuje teraz żadnych błędów, nic nie strzela, napięcia +8 i +5V są. Najgorsze, że po minucie kilku układów na cz. cyfrowej prawie dotknąć sie nie da -z gorąca!... To nawet jak na Thomsona normalne nie jest. Wyrzucić już, czy jeszcze walczyć?
  • Poziom 37  
    Specem od TV to ja jeszcze nie jestem; będe słabszym partnerem....
    Temperaturę oceniam pod 60° i jeszcze na niektórych tych SMDziakach widać takie błyszczące plamki, jakby cos ze środka wyciekło(czasami tak widać jak coś jest lekko spalone). Przydałby się ktoś, komu taki sprzęt chodzi i może opisać sprawny.
    Na razie muszę odrobic zaległości, to spokojniej nad nim siądę.
  • Poziom 25  
    U mnie ten mój się tak tylko grzeje.
    Cyfra ciepła (prawie w ogóle się nie grzeje)
    Reszta w normie.
    Jakby co to podam dokładnie(dziś nie zdążyłem z mierzyć ''piwko'')
  • Poziom 28  
    Spróbujcie pomierzyć bańki
    pozdr.$$
  • Poziom 28  
    A ma, ma
    pozdr.$$

Moderowany przez oldboy:

Załącznik usunięto. Materiały niedozwolone.

• Poziom 28  
    Materiały "niedozwolone" masz na PW
  • Poziom 18  
    ja tez nie bardzo kumam z tą banką, chyba ze chodzi o słaba emisje. Czepiłbym sie elementow z 10 nogi trafa i szedłbym w kierunku 14 nogi TDA9330- jak kolega maryann zwiekszył prąd kina(zwiekszył G2) to obraz wyszedł. To troche rozumowania z TV Sony ale tu moze byc podobnie
  • Poziom 28  
    No właśnie w SONY^m było podobnie. Moze być n.p. tak. Katody nie osiągają emisji w odpowiednim czasie a Ty dostajesz kod błędu "26"
    pozdr.$$
  • Poziom 14  
    Stachserwis ma rację,to trochę problem bańki,na to serwisy autoryzowane montują nowy SOFT IR002,może Wy spróbujcie trochę te bańki podreaktywować "maszynką" bo softa nigdzie nie kupicie
  • Poziom 25  
    Jeżeli chodzi o to wyskakiwanie to w trybie serwis chyba można zmienić(u mnie kineskop OK ale wpadłem na to nie chcąco)
    I nie sądziłem że to się przyda na przyszłość(wejdę,poszperam,i dam znać)
    Ala SONY
  • Poziom 28  
    Widzę Waszmość że najlepie Ci się pracuje po północy
    Pozdr.$$
  • Poziom 25  
    Stachserwis napisał:
    Widzę Waszmość że najlepie Ci się pracuje po północy
    Pozdr.$$

Bo już mam dość tych trypli.
    I bierze mnie na poezje.
  • Poziom 37  
    adam12 napisał:
    U mnie ten mój się tak tylko grzeje.
    Cyfra ciepła (prawie w ogóle się nie grzeje)
    A w swoim temacie piszesz, że 65°. To nie jest "tak tylko". Raczerj bardzo, tak jak u mnie. W każdym razie bardziej grzeje się tylko końcówka w samochodówce.
  • Poziom 37  
    Dzięki pilotowi od klienta(dopiero teraz przyniósł) sprzęt odziwo ruszył! Totalnie rozprogramowany, krzywy, ale działa. Kosci nadal się grzeją- najbardziej TDA9321-IC001, TDA9178-IV100, TDA9330-IV200. Dla usuniecia opóźnionego włączania założyłem zworki na 3 opory w PK(opisywane niedawno).
    Pozostał jeszcze jeden problem: po nagrzaniu drży obraz w środkowej części, jakby niezsynchronizowany w poziomie- pionowa linia robi się zygzakowata i szeroka na 2-3cm(jakby coś połknęła) i tylko w trybie CINERAMA... już mam dość!
  • Poziom 25  
    A menu ci stoi czy tylko obraz drży ?
    Bo u mnie też drga w poziomie(ale to chyba nie jest od synchronizacji)
    Też mam go dość
    Wczoraj myślałem że się w końcu zepsuł ale znowu chodzi.
  • Poziom 37  
    Ta! Menu też. Nawet wcześniej zaczyna, bo zależy to od jasności- jak jest ciemno, to jest lepiej. Ale to tylko tak 30% całego obrazu, poniżej polowy i tylko w tym jednym trybie i po nagrzaniu (kilka min wystarczy). Zwierałem juz dławiki w kolektorze linii, dolożyłem diodę; gdzieś komuś to sie robilo, jak miał źle dobrany trafopowielacz, ale tu jest raczej oryginał.
  • Poziom 18  
    witam, polecam podstawienie układu pionu miałem takie zygzaki w jakimś Schneider'ze i to pomogło. Z drugiej strony "zależy to od jasności- jak jest ciemno, to jest lepiej" więc ma tu wpływ prąd kineskopu- jakby coś z odpowiedzią z trafa...
  • Poziom 37  
    Podmiana CL301/10n nic nie zmienila.
    Trafo mam 13720088C (HR8729, choć ASWO podaje 8726); przelutowane, przewody niespięte, ale klient mówi, że nie byl nigdy w serwisie.
    Pionu nie mam na podmianę- ale przecież układ tak samo pracuje w różnych trybach- wypełniających całą szerokośc obrazu...
  • Poziom 25  
    A może to że się późno załączał kineskop to nie od kineskopu tylko od trafopowielacza(daje za mało na żarnik)
    i przy okazji na resztę też?
    (może foto daj)
  • Poziom 32  
    Witam
    Zmien kondensator CP179 z 1nF na 4,7nF zalecane przez
    firme Thomson
  • Poziom 37  
    Te zygzaki wychodzą po czasie, a więc i żarzenie jest wtedy lepsze; jedyne co mogę, to zmierzyć je oscyloskopem(stary, ale raczej mu wierzę: scałkowany prostokąt ηηηη ma 20V pp).
    Nie pomaga studzenie zmrażaczem, ani cyfrówki(poszukam jeszcze, bo studziłem te najgorętsze), ani pionu. Musiałem w trybach odciąć trochę R, bo już smużył.

Dodano po 23 [minuty]:

ssss napisał:
    kondensator CP179 z 1nF
    a gdzie szukać tej bździągwy?

Dodano po 13 [minuty]:

Może CP178?
  • Poziom 29  
    jak kineskop thomson to sprawdz emisjie.mialem kilka zapowietrzonych w innych tv