Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisnienie w ukladzie renault midlum

Kamil146 05 Maj 2017 19:19 486 4
  • #1 05 Maj 2017 19:19
    Kamil146
    Poziom 3  

Witam mam problem zawsze cisnienie w ukladzie hamulcowym pokazywalo mi 10 atm teraz pokazuje mi 14 atm i czesto wariuje moze ktos wie gdzie szukac przyczyny ?

0 4
  • #2 05 Maj 2017 21:40
    darfur5
    Poziom 30  

Zacznij od zaworu osuszacza, odkręć kardridż i zobacz co jest w zaworze,jeśli jest syf typu olej z wodą lub zgorzelina to może znaczyć ,że zawór do wymiany.

0
  • #3 06 Maj 2017 06:03
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

Przy tym ciśnieniu otwiera się już zawór zabezpieczający. Przedmówco nieszczelny zawór nie biłby wcale (takie zabezpieczenie). Jest wina sprężarki stoi na sterowaniu. Daj komuś co ma pojęcie niech zrobi, bo nie słysząc zaworu pokazałeś mi, że masz z tym problem. Jak wcześniej czasem nie biło całkiem, to sto procent.

0
  • #4 06 Maj 2017 21:18
    darfur5
    Poziom 30  

Nie było mowy o żadnej nieszczelności w zaworze a raczej o jego nieprawidłowej pracy spowodowanej zanieczyszczeniami. Jest racją, że może to być spowodowane kończącą się sprężarką, ale autor tematu na bank nie zajrzał do zbiorników powietrza . Jeśli w układzie ciśnienie wzrośnie na tyle by otworzył się zawór zabezpieczający to nie ma siły by tego nie usłyszeć .

0
  • #5 07 Maj 2017 01:32
    Hektar Zahler
    Poziom 32  

Jak tak, to zawór w podstawie musiałby się zatykać i odtykać - spójrz na objawy. Różne rzeczy widziałem i jest to fizycznie możliwe, ale... Jeżeli usterka ma charakter stały, to w zasadzie problem z diagnozą jak i naprawą jest ekstremalnie minimalny. I nie ma się nad czym rozwodzić, a pozostaje wykonać.

0