Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Pęcherze powietrza pod folią carbon

PS405ful 05 Maj 2017 22:02 897 2
  • #1 05 Maj 2017 22:02
    PS405ful
    Poziom 6  

Witam. Jakieś 3 tygodnie temu okleiłem kilka plastików w samochodzie folią carbon wszystko ładnie ponaciągałem równo bez najmniejszych zagięć czy bąbli powietrza byłem w szoku że zrobiłem to tak dobrze za 1 razem. Dziś samochód stał pod szkołą na słońcu jakieś 3 godziny i dość dobrze się nagrzał w środku. Gdy dojechałem do domu zauważyłem że na każdym plastiku oklejonym carbonem pojawiły się pęcherze powietrza nie wiadomo skąd. Gdy naciśnie się je palcem znikają na chwile i pojawiają się ponownie próbowałem również podgrzać je suszarką ale nie dała rady. Moje pytanie dotyczy czy da się je jakoś usunąć czy po prostu same znikną po czasie. Dodam że wszystkie plastiki były odtłuszczane a niektóre nawet zdzierane do gołego plastiku. Proszę o pomoc bo bardzo razi mnie to w oczy. Pozdrawiam.

0 2
  • #2 05 Maj 2017 22:03
    szymitsu21
    Moderator Samochody

nie znam się do końca na tym ale moim zdaniem minimalna ilość powietrza której nie było widać po nagraniu się ujawniła.

0
  • #3 05 Maj 2017 22:40
    paweld69
    Poziom 24  

Części były oklejane w zbyt niskiej temperaturze i powietrze zostało zaklejone.Po podgrzaniu zwiększyło objętość i się ujawniło. Samo nie zginie. Trzeba okleić wszystko od początku w ciepłym pomieszczeniu i dokładnie usunąć powietrze raklą. Półśrodkiem jest nacięcie pęcherzy i po podgrzaniu suszarką wyciśnięcie powietrza jednak nacięcie (otwór) po zabiegu może być widoczny.

0