Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault scenic 2.0 16v - Po wymianie rozrządu nierówno pracuje

KRZYSIEK* 05 Maj 2017 23:24 1422 4
  • #1 05 Maj 2017 23:24
    KRZYSIEK*
    Poziom 14  

Witam.Zmieniałem rozrząd przy tym samochodzie i po odpaleniu pracuje inaczej niż wcześniej . dziwna sprawa jest z blokadą wału bo dokręcałem koło pasowe na blokadzie tak jak książka pisze i po dokręceniu nie szło kluczem wału obrócić , ale po wykręceniu blokady normalnie się obraca. dodatkowo sprawdzałem GMP czujnikiem. GMP wału zgrywa się z blokadą w wałkach rozrządu, czyli inaczej mówiąc powinno być ok. Dodam że kiedyś zmieniałem przy innej renówce rozrząd przy której z blokadą też był problem , więc ustawiłem ten rozrząd nie na blokadę tylko przy pomocy czujnika GMP i bylo ok . Silnik w tej renówce w której jest problem z rozrządem to 2.0 16v F4R. Dodam może jeszcze że koło zmiennych faz rozrządu ma delikatne luzy ,ale widać po nim że jest dosyć świeże,a 2 koło zębate wałka rozrządu jest z tłumikiem drgań jest pewnie od nowości silnika , niby ładnie wygląda ,ale w dłoniach można zobaczyć że na boki się rusza ,czyli ruszają się 2 połówki tego koło w gumie, moim zdaniem raczej nie powinno tak być ,ale mimo że te koła są nie wyraźne to wcześniej pracowała renówka lepiej .Prosił bym o podanie wymiaru blokady wału jak ktoś może dla tego silnika to porównał bym sobie z moją blokadą .

0 4
  • Pomocny post
    #2 05 Maj 2017 23:43
    kamiloskop
    Poziom 22  

Jak wkładasz blokadę na dole przy próbie przekrecenia kluczem wał nie ma prawa ruszyć się ani w prawo ani w lewo. Na górze oczywiście blokady też założyłes?? Co rozumiesz przez słowo inaczej chodził przed wymiana rozrządu.

0
  • #3 05 Maj 2017 23:53
    KRZYSIEK*
    Poziom 14  

przed wymianą rozrządu nie telepało nim . z tego co ja widziałem w książce to kręcąc wałem w prawo wał powinien dojść do blokady, czyli w lewo powinien się beż problemu obracać . Teraz mam tak ze ustawiam GMP na czujnik i blokady nie przykręce . Podłączyłem go pod komputer to mi pokazało pierwszą sondę

0
  • Pomocny post
    #4 06 Maj 2017 00:02
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

KRZYSIEK* napisał:
    w książce to kręcąc wałem w prawo wał powinien dojść do blokady

Kolego nie bierz się na renówki , to co piszesz ma miejsce w 1,6 a w 2.0 wchodzi ciasno w oczko na wale.

1
  • #5 06 Maj 2017 19:26
    KRZYSIEK*
    Poziom 14  

problem rozwiązany, okazało się że jak wkładałem świece do otworu w głowicy to świeca wyleciała mi z rurki gumowej ,uderzając delikatnie o głowice świeca straciła prawie przerwę na elektrodzie co było efektem nie równej pracy na tym cylindrze . W silniku 2.0 faktycznie jest oczko na blokadę.

0