Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi.

Krzysztof Kamienski 06 May 2017 06:44 9891 4
  • Przy okazji ,,porządków w komputerze", wstawiam na Forum moje małe, proste ,,dziełko" :idea: Jest to stolik - przystawka do drukarskiej maszyny offsetowej typu Ryobi 350, sześciokolorowej, a służy on do ,,wyprowadzania" nadrukowanych kopert i pracuje zamiast stałego stolu - podnośnika. Na oryginale nieruchomego stołu koperty, z racji grubości i małych wymiarów nie układały sie poprawnie.
    Podstawa stolika to gotowy element - podstawa szpitalnego stolika do podawania lekow z regulacją wysokości. Stół roboczy to dwie płyty sklejki ≠10 mm sklejone i sprasowane ze sobą. Napęd - silnik 24 VDC / 50 W zasilany poprzez prostownik- mostek z transformatora toroidalnego i regulatora fazowego na triaku po stronie pierwotnej. w zasadzie regulacja od zera do 90% obrotów znamionowych silnika. Przekładnia na pasku zębatym - odzysk z jakiejś starej maszyny. Pasy przenośnikowe - zgrzewane jako pasy bez konca ze specjalnego materiału - taśmy przenośnikowej do maszyn drukarskich. Rolki - wytoczone przeze mnie z rolek do bram przesuwnych. Łożyska z oprawami gotowe - produkt sklepowy. Taśmy napinane rolkami nienapędzanymi. Podczas pracy stolika tzw. ,,lift of delivery" czyli ,,winda stołu" maszyny jest wyłączona, a oryginalny stół wyjęty z maszyny.
    Nie sądzę, by na Forum znalazło sie wielu ,,Drukarzy" :D do oceny przydatności tego urzadzenia, a może ? Niestety, w/g mnie z estetyka też ,,troche na bakier" :cry: z racji trudności materiałowych. Drobna sprawa a cieszy Operatorów maszyny. Przy okazji bytności w tej Drukarni zrobię film z działania ,,stoliczka". Osłona paska jest też obecne zamontowana (siatka stalowa), a i dodałem rząd kół tekstolitowych Φ 150 mm na dźwigni dla lepszego docisku kopert, no i oczywiście koszyk odbiorczy zamontowali sobie sami Operatorzy.

Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi. Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi. Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi. Stolik - przystawka do drukowania kopert do maszyny offsetowej Ryobi.
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Has specialization in: Automatyka w Trzecim Swiecie
    Krzysztof Kamienski wrote 17028 posts with rating 2865, helped 1560 times. Live in city Paramaribo Surinam. Been with us since 2008 year.
    Press
    Level 23  
    Całkiem sprytne rozwiązanie, tylko właśnie jakaś tacka odbiorcza z oporem ustawianym na magnesie konieczna. Coś takiego jak w falcerkach czy liniach szyjących.
    janekm20
    Level 2  
    Tutaj jest tylko wykładanie. Widziałem oryginał - przystawka na wykładanie i na nakładanie, obie przystawki mają regulację prędkości ( połączone elektrycznie). Przystawka na nakładaniu podawała koperty robiąc mały stosik ( podawanie od dołu). Ten zestaw umożliwiał dokładanie kopert w trakcie druku, pomocne przy kopertach miękkich. Tak na marginesie drukowałem koperty na GTO52 - po takiej jeździe wymiana gum i podkładów
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    Press wrote:
    Całkiem sprytne rozwiązanie, tylko właśnie jakaś tacka odbiorcza z oporem ustawianym na magnesie konieczna. Coś takiego jak w falcerkach czy liniach szyjących.
    Tak, wiem, jednak Operatorzy postawili na koszyk, nie na spietrzanie plytką .
    janekm20 wrote:
    Tutaj jest tylko wykładanie. Widziałem oryginał - przystawka na wykładanie i na nakładanie, obie przystawki mają regulację prędkości ( połączone elektrycznie).
    Znam to i to w najnowoczesniejszej wersji z podcisnieniowym pobieraniem jako wyposazenie Heidelberg -Speedmaster.
    janekm20 wrote:
    Tak na marginesie drukowałem koperty na GTO52 - po takiej jeździe wymiana gum i podkładów
    oraz blankietow..... Tu już u mnie w Surinamie, wszystkie GTO zakonczyły żywot. Albo Jego Wysokość Speedmaster :D , albo Fuji - Shinohara 52, albo Ryobi. Dziekuję za zainteresowanie. Maszynkę - stolik zrobilem na zamówienie Drukarni, po tym jak jej Szef się dowiedział u Japonczyków ile kosztuje taka przystawka, dedykowana do tej maszyny. :D A'propos -
    Koledzy, jeżeli macie problemy z maszynami z zakresu poligrafii - zawsze postaram się pomóc. Co do meritum tematu, chodzi mi o ocenę estetyki wykonania, w kraju, gdzie nie ma np. frezarki CNC do metalu z prawdziwego zdarzenia.
    User removed account
    Level 1