Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell T3500 Quadro NVS 290 - Brak Sterownika Karty Graficznej

NightRaven 06 May 2017 10:30 792 16
    NightRaven
    Level 10  
    Witam, mam taki komputerek jak w temacie, jednak za nic nie moge dopasowac sterownikow do karty graficznej, zainstalowalem sterowniki ze strony nvidii, nic nie daly, takze inne sterowniki, a nawet w akcie desperacji ucieklem sie do programu "wyszukujacego sterowniki". Takze nie podolal . Komputer:

CPU: Xeon W3503
    RAM: 6 GB (w kosciach po 1)
    Karta: Nvidia Quadro NVS 290

System operacyjny: Windows 7/8.1 64 bit (obojetnie ktory bedzie uzywany)

Co do szczegolow jeszcze, podczas instalacji, jak i zaraz po zainstalowaniu windowsa 7, paleta kolorow jest jakby 8-bitowa, tzn widac ogromne plamy na monitorze, rozdzielczosc to 640x480 (nie da sie zmienic) a zadne sterowniki nic nie dawaly. Aktualnie na windowsie 8.1 przynajmniej jest normalna paleta kolorow, jak i mozna zmienic rozdzielczosc, jednak nie ma zainstalowanych sterownikow , totez zbyt plynne to nie jest jak i natywnej rozdzielczosci ustawic nie mozna.

Identyfikatory karty (menadzer urzadzen)
    PCI\VEN_10DE&DEV_042F&SUBSYS_049210DE&REV_A1
    PCI\VEN_10DE&DEV_042F&SUBSYS_049210DE
    PCI\VEN_10DE&DEV_042F&CC_030000
    PCI\VEN_10DE&DEV_042F&CC_0300

Przepraszam za bark polskich znakow (brak polskiej klawiatury w systemie) i pozdrawiam oraz licze na pomoc :D
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    NightRaven
    Level 10  
    Sprawdzałem wszystkie do nvidii, pomijając fakt że bezpośrednio do nvs 290 nie ma, to te do nvs 295 i 300 nie działają. Sprawdzałem także sterowniki ze strony nvidii, w teorii do nvs 290 właśnie
    krzychosk
    Level 22  
    Te ze strony dalla powinny działać, te komputerki miały dokładane grafiki nie masz nic na samej karcie napisane. Możliwe że jest uszkodzona tylko dziwne że w managerze się prawidłowo identyfikuje. Poszperam jeszcze w poniedziałek na warsztacie może będe mógł ci jakoś pomóc.
    NightRaven
    Level 10  
    Identyfikuje się prawidłowo i na uszkodzoną raczej nie wyglada. Na yt filmy są odtwarzane prawidłowo, jednak chociażby płynność animacji w systemie jest słaba co najmniej. Jest tylko wykrzyknik przy karcie.
    młody14
    Level 37  
    Wykrzyknik? No to pewnie też kod 43 :)
    NightRaven
    Level 10  
    Dokadnie tak, kod 43. Co konkretnie on oznaczac moze w tym przypadku? Poza brakiem sterownika, jak sadze, nic wiecej :P
    NightRaven
    Level 10  
    Skąd taki wniosek?
    NightRaven
    Level 10  
    Tak, próbowałem różnych sterowników, każdy wcześniej usuwałem. Jednak gdyby karta była uszkodzona, to miałaby bardziej "widoczne" ślady moim zdaniem. Jak np artefakty czy swąd spalenizny. A tu jest obraz wyświetlany, jednak nie można dogadać się ze sterownikami. Ktoś potwierdzi, cos doda?

Pozdrawiam

Edit: dodam że podmieniłem na inną kartę, nowsza bo gt 240 i żadnych problemów ze sterownikami
    NightRaven
    Level 10  
    No dobra, załóżmy że sterowniki ze strony nvidii nie działają, bo karta jest przygotowana przez della do współpracy z daną stacją roboczą. Czy nie należy wtedy szukać winy tutaj? Chociaż sterowniki pobrane ze strony della też nie działają, jednak męczy mnie ta myśl że coś tu jest nie tak :D w sterownik ach della do tej stacji roboczej są sterowniki do nvs 295 oraz nvs 300,jednak nie ma do nvs 290. (próbowałem oczywiście wszystkich) jakie wnioski?

edit: dodaje zdjecie z gpu-z

Dell T3500 Quadro NVS 290 - Brak Sterownika Karty Graficznej
    310artur
    Level 43  
    Karta która nie przyjmuje sterowników to trup. Bez sterników to ona wiele nie robi stąd i obraz potrafi dawać. Nic dziwnego w tym nie widzę.
    Wsadź te kartę w inną płytę główną i będzie tak samo.
    Daj screen z GPU-Z - ciekawe czy też ją jakoś wykryje.

No i sam dałeś - widać trupa na screenie ;)
    Biorąc pod uwagę zawrotną moc tego układu szkoda z tym walczyć lepiej wymienić ;)
    NightRaven
    Level 10  
    Oczywiscie, ze szkoda z tym walczyc, ale nie lubie ot tak sie poddawac :D Probuje ostatnich sterownikow, jakie udalo mi sie odnalezc i raczej dam spokoj tej karcie. Z innej beczki, Everest w ogole karty nie wykryl.
    NightRaven
    Level 10  
    Niestety nic z tego, totez mozemy uznac ze karta na wytapianie zlota :D Dziekuje za pomoc, temat zamykam - w razie jakiejs jeszcze interakcji zapraszam na PW.

Pozdrawiam.