Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosze Volkswagen Passat b5 fl potrzebny wsad licznika

06 Maj 2017 14:45 978 3
  • Poziom 2  
    Marka:Volkswagen
    Model:Passat b5 fl 2001 rok

dzien dobry mam problem z licznikiem ,a mianowicie posiadam w/w auto po przekladce z anglika , licznik 3B0 920 927A zostal angielski a tarczke ma europejska i przeklamuje o 30 km h , zakupilem licznik europejski 3B0 920 827A .zapisalem z nich epromy ktore zalaczylem . bardzo bym prosil czy muglby mi ktos przerobic wsad aby pasowal do mojego auta bez wymiany pastylek w pilotach , chodzi mi o to by zmodyfikowac angielski licznik ( zmiana wyskalowania ) badz do eurpojskiego spasowac immo etc by wspolpracowal z moim autem . bardzo bede wdzieczny za jaka kolwiek pomoc . do zczytania /wgrania uzywam vagcan comandera .
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    dobrze by było zrobić po prostu adaptacje vagiem. Pin licznika UK 9443. Pin licznika eu 1126

alternatywnie zrobiłem dwie opcje:
    1.
    wsad o nazwie "anglik przerobiony na eu" wgrywasz do licznika angielskiego i zmieniasz w nim tarcze na eu. Zdarza się, że po zmianie wartości odpowiadających za wychylenie wskazówki prędkościomierza na wyświetlaczu pokazuje się Def. Związane jest to ze źle przeliczoną check sume. wystarczy wtedy zmienić kodowanie licznika na jakiekolwiek inne i ponownie wrócić do prawidłowego a licznik sam przeliczy check sume i po kłopocie.
    2.
    wsad o nazwie "wsad liznika eu bez potrzeby adaptacji" wgrywasz do licznika eu. Licznik powinien działać bez konieczności adaptacji
  • Poziom 2  
    Modyfikacja wsadu rozwiazala problem

Dodano po 1 [minuty]:

Bardzo dziekuje za zaonteresowanie