Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony RXD10AV - Laser nie czyta żadnych płyt CD

06 Maj 2017 15:56 381 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Posiadam w domu dość leciwy sprzęt firmy Sony a dokładniej model RXD10AV.
    Po wieloletnim użytkowaniu wieża ta służy już tylko do słuchania muzyki z radia lub poprzez podłączenie kabla jack do urządzenia wysyłającego dźwięk np. smartfonu.
    Jako że osoba która ją użytkuje ma niedługo urodziny więc chciałbym zrobić jej prezent i naprawić tą wieże albo kupić coś innego.
    A więc po kolei wymienię usterki jakie zauważyłem:
    -Płyty oryginalne jak i nagrane na nagrywarce nie działają tzn. laser jest chyba wysłużony- wieża wyświetla komunikat no disk i po słuchu wnioskuje ze laser nie może jej przeczytać.
    -Kasety- tutaj słyszę jak pracuje chyba silniczek ale nie dzieje się nic tzn. nie jest odtwarzana muzyka
    -Tacka odpowiedzialna za wysuwanie się płyty nie działa płynnie tzn. muszę sam ręką ją wyciągnąć jakby nie miała siły się otworzyć.

Teraz pytanie do was. Czy znajdę jeszcze laser do tej wieży?

Ewentualnie jeżeli nie było by lasera do tej wieży to czy jest "zamiennik" który obsłużyłby głośniki znajdujące się przy tej wieży?

Sony RXD10AV - Laser nie czyta żadnych płyt CD
  • Poziom 39  
    Pracy będzie sporo i to wymagającej umiejętności manualnych i podstaw elektroniki.
    Paski magnetofonowe i w zmieniaczu płyt do wymiany.
    Czyszczenie/wymiana optyki , przegląd silników .
    Czytnik jest wciąż dostępny.
    Jeśli nie masz doświadczenia lepiej przekaż we właściwe ręce i sprzęt znów posłuży kolejne lata.
  • Poziom 12  
    Z pomocą przychodzi service manual oraz mam znajomego który by o raczej zrobił. Prosze mi powiedzieć w jakiej cenie jest Laser i gdzie jest on dostępny? Prosiłbym o jakiś link do zakupu.

I od razu zapytam się: Jaki byłby koszt ewentualnej naprawy jeżeli sam bym się tego nie podjął?
  • Poziom 39  
    Jeśli masz znajomego który to potrafi to zleć mu.
    Koszt zależny od stanu faktycznego a tego nie widzę na swoim stole serwisowym ;)
  • Poziom 12  
    Ale nie mogę znaleźć lasera więc prosiłbym o podanie linku do niego w celu weryfikacji ceny. Jeżeli cena będzie przerastać cene jakiegoś innego sprzętu uznam że naprawa nie jest opłacalna i poprostu dam sobie spokój. Jeżeli napisał Pan tylko dlatego żeby zaoferować swoje usługi to powiem że lubie grzebać w sprzęcie i mam na to czas. Więc zadam jeszcze raz pytanie:
    Czy mógłby Pan napisać /wysłać link do lasera oryginalnego lub zamiennika? Ewentualnie jeżeli prowadzi Pan sprzedaż prosze o podanie swojej ceny.