Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary domofon no name-awaria domofonu

06 Maj 2017 16:57 2160 12
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem z domofonem. A mianowicie, przychodzą do mnie goście. Dzwonią domofonem. Słysze sygnał wywołania.Podnodszę słuchawkę. Mówię "Halo", ale nie słyszę żadnej odpowiedzi, nawet cichego poszumu. Patrze przez okno i wpuszczam przyjaciół. Elektrozaczep działa. Potem,gdy żona wróciła poszedłem do sklepu. Gdy wróciłem,zadzwoniłem domofonem. Nie słyszałem sygnału wybierania. Nie słyszałem żadnej odpowiedzi, żadnego dzwięku lub nawet poszumu. Mówiłem "Halo, halo"ale nic się nie działo. Zadzwoniłem komórką, aby mi otworzono furtkę. Elektrozaczep zadziałał. Zapytałem,czy ktoś podniósł słuchawkę. Odpowiedzieli, że tak, i że był sygnał wywołania, ale po.
    podniesieniu i nic nie słyszeli i też mówili "halo". Domofon jest z 1997 r. Unifon to Urmet 1131. Chcę go wymienić na Cyfrala C-1. I jest kolejny problem w bramofonie. A mianowicie, śruba patentowa. Proszę o zidentyfikowanie centralki, śruby patentowej i bramofonu. Można też doradzić, co należy zrobić, aby instalacja działała poprawnie. Przesyłam zdjęcia centralki, bramofonu i śruby patentowej. Też można doradzić, gdzie można dostać klucz do tej śruby patentowej. Pozdrawiam.

PS.Ta centralka to Elctrac
    Stary domofon no name-awaria domofonu01.jpg Download (16.7 kB) Stary domofon no name-awaria domofonu02.jpg Download (7.73 kB) Stary domofon no name-awaria domofonu02.JPG Download (216.9 kB) Stary domofon no name-awaria domofonu01.JPG Download (210.25 kB)
  • Pomocny post
    Specjalista Domofony
    domojoo napisał:
    Proszę o zidentyfikowanie centralki,śruby patentowej i bramofonu.Można też doradzić,co należy zrobić,aby instalacja działała poprawnie.Przesyłam zdjęcia centralki,bramofonu i śruby patentowej.Też można doradzić,gdzie można dostać klucz do tej śruby patentowej.]

To kaseta firmy Fim-pro http://www.fimpro.com.pl/

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Jest więc szansa że w tej czarnej skrzynce czai się centralka fim- pro ;)
    A w sumie to kolega pyta jak rozkręcić żeby zdemontować, czy jak naprawić?
    pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Przecież to wygląda na typowe uszkodzenie mikrofonu w kasecie.
  • Pomocny dla użytkowników
    karolark napisał:
    Przecież to wygląda na typowe uszkodzenie mikrofonu w kasecie.

Nie tylko mikrofonu, bo głośnik też nie działa.
    domojoo napisał:
    Chcę go wymienić na Cyfrala C-1.

To jest kompletny system domofonowy. Jak najbardziej zastąpi całość.
    Cyfral C-1
  • Poziom 3  
    Dziękuję użytkownikom @suworow i@Ircys . @suworow Właściwie to jak go zdemontować,a ewentualnie,jak go naprawić. Nie chce mi się naprawiać tego starego domofonu. Wolę go wymienić na nowy, ładniejszy domofon. Wszystkie części starego domofonu, sobie zachowam.Może zacznie działać jak należy w mojej kolekcji. Pozdrawiam
    Dodano po 14 [minuty]:
    zybex napisał:
    domojoo napisał:
    Chcę go wymienić na Cyfrala C-1.
    To jest kompletny system domofonowy. Jak najbardziej zastąpi całość.
    Cyfral C-1
    @zybex Nie. Nie kupuję całego zestawu. Bardzo lubię unifony Urmet 1131. Są trwałe i ładne. Kupuję:
    Od Cyfrala:Cyfral C-1(sama centralka), Zasilacz 11, 5v 0, 8A i Ramka natynkowa.
    Od innych producentów:Urmet 1131/CY-U, Kostka połączeniowa, Puszka natynkowa i wkrętak do specjalnych śrub.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    domojoo napisał:
    Od innych producentów:Urmet 1131/CY-U,

Jest kolega pewien, że to zadziała?
    Urmet 1131/620 też jest na dwie żyły :)
    pozdrawiam

ps. tego fim- pro odkręci kolega śmiało np bocznymi
    ps2 zaryzykowałbym wymianę " elektroniki" w panelu zewnętrznym. Szansa że uszkodził się zasilacz w tym wypadku nie jest zbyt duża. No i oczywiście przeczyszczenie isostatu.
  • Pomocny dla użytkowników
    Najprawdopodobniej uszkodzenie jest w kasecie. Skoro nie działa mikrofon i głośnik. Być może wilgoć spowodowała przerwę na ścieżkach. Inny powód, to uszkodzenie w samym kablu. Na pewno wszystko można naprawić i nie ma konieczności zakupu nowego zestawu.
  • Poziom 3  
    @suworow Tak, Urmet 1131/cy-u pasuje do systemów analogowych Cyfral. Pisałem w poście wcześniej, że chciałbym go wymietrudna nowszy domofon. W dodatku części Fim-pro są teraz trudno dostępne.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    domojoo napisał:
    @suworow Tak, Urmet 1131/cy-u pasuje do systemów analogowych Cyfral.
    Aczkolwiek na liście zgodności nie ma akurat tego konkretnego modelu domofonu, a są tylko systemy wielorodzinne. Dlatego pytam się, czy się upewniałeś.
    Firma fim- pro funkcjonuje. Należy szukać po sklepach specjalistycznych a nie hurtowniach elektrycznych. Na początek zapytał bym np naszego kolegę z forum - Ircysa, czy nie pomoże jak wrocławiak wrocławiakowi :) Inne źródła to stołeczne ( chyba coraz rzadziej używa się tego określenia)firmy gajdom i fast.
  • Poziom 3  
    Sprawdziłem za pomocą multimetru i kostek WAGO,czy przewód przewodzi napięcie.Znalazłem 4 przewodzące przewody,które wystarczą dla Cyfrala.Chociaż kiedyś chyba wymienie ten przewód.Ale z powodu ładnej kostki brukowej na razie go zostawię.
    Dodano po 14 [minuty]:
    suworow napisał:
    domojoo napisał:
    @suworow Tak, Urmet 1131/cy-u pasuje do systemów analogowych Cyfral.
    Aczkolwiek na liście zgodności nie ma akurat tego konkretnego modelu domofonu, a są tylko systemy wielorodzinne. Dlatego pytam się, czy się upewniałeś.
    Firma fim- pro funkcjonuje. Należy szukać po sklepach specjalistycznych a nie hurtowniach elektrycznych. Na początek zapytał bym np naszego kolegę z forum - Ircysa, czy nie pomoże jak wrocławiak wrocławiakowi :) Inne źródła to stołeczne ( chyba coraz rzadziej używa się tego określenia)firmy gajdom i fast.
    Tak,upewniałem się ,że cy-u jest kombatybilny.Niestety,przrprowadzam się do
    domu po dziadkach,na wsi.Aczkolwiek daleko od Wrocławia. Nadal tam jestem zameldowany.Tam się wychoałem,bo tam mieszkali moi rodzice.Będą mieszkali w mieskaniu po mnie.
  • Poziom 5  
    Lepiej wymień to na Mifona niż na Cyfrala.
  • Poziom 3  
    Już po bólu :D Wymieniłem to na Aco FAM-PRO-1NPZSACC i wideounifon Aco MPRO 7 BK.No i oczywiście zasilacz,sumator i rozdzielacz.Umieściłem te peryferia w pustej obudowie,w garażu,a w szafie zastosowałem przedłużkę Ethernet,w puszce elektrycznej.Okazało się,że przewód panel-garaż jest w pszelu(tam była puszka łączaca bramofon z centralką),a wszystkie instalacje od tej puszki były w rurkach PCV.Połączenie pszel-puszka było zrobione dziurką o średzicy trochę większej niż kabel.Poprostu tam zaświeciłem latarką,a tam puste miejsce i pszel.Odłączyłem i przeciągnąłem kable i poprowadziłem skrętkę UTP.Wszystko działa.Zamykam temat.

Pozdrawiam.