Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka jonh deere125nie pali - Silnik kosiarki zgasł i nie chcea zapalic.

nutka69 06 Maj 2017 17:46 636 6
  • #1 06 Maj 2017 17:46
    nutka69
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam Kosiarkę traktorek Jonh deere 125 Automatic,( silnik B&S v2, 20KM)
    Po wymianie oleju, filtrów oleju i powietrza maszyna pracowała jakieś 12 godzin, wszytko ok.
    Dzisiaj założyłem deck, który był chwilowo zdjęty, zapaliłem normalnie jak na zimnym silniku, po chwili wyłączyłem ssanie,
    nacisnąłem pedał jazdy i maszyna zgasła, tak jakbym wyłączył zapłon.
    Koniec, nie chce zapalić, akumulator ok, silnik kręci pięknie ale nie chce zaskoczyć.
    Paliwo dochodzi, sprawdziłem w gaźniku.
    Ale, gdy przekręcam kluczyk, to nie ma żadnych informacji na liczniku, a przedtem zawsze gdy włączałem zapłon, to licznik pokazywał na początku same zera a następnie ilość motogodzin.
    Jakieś sugestie co mogło się zepsuć?
    Proszę o pomoc.

0 6
  • #3 06 Maj 2017 19:35
    nutka69
    Poziom 2  

Znalazłem tylko 1 bezpiecznik i jest on ok.
    Przeglądałem instalację pod spodem ale nic nie zauważyłem, żebym coś ruszył.
    Nie sprawdziłem czy świece mają iskrę, ale jak psyknąłem plakiem do filtra powietrza to ładnie załapał na chwilę a potem zgasł.
    Może to być problem z paliwem.
    Czy jest tam jakaś pompa paliwa?

1
  • #5 06 Maj 2017 20:59
    marek49ae
    Poziom 23  

Po próbach odpalania wykręć świecę, zobacz czy sucha czy mokra. Jeśli sucha nie dostaje paliwa, może pomóc odkręcenie korka od zbiornika. Jeśli mokra to brak iskry, a wtedy do sprawdzenia czujniki bezpieczeństwa. Na pewno jest w siedzisku(musi być obciążenie podczas odpalania), przy pedale jazdy, ma być w pozycji neutralnej, i w kosisku. Podczas odpalania noże mają być wyłączone. Jeśli noże są załączane mechanicznie to taki czujnik jest w okolicach dźwigni do załączania, jeśli elektromagnesem to jest w postaci czujnika obrotów noży.

0
  • #6 06 Maj 2017 21:27
    nutka69
    Poziom 2  

A jak sprawdzić pompę czy jest sprawna?
    No i te czujniki bezpieczeństwa w jaki sposób je sprawdzić?

0
  • #7 10 Maj 2017 12:05
    nutka69
    Poziom 2  

Zamykam temat.
    Przedmuchałem przewody paliwowe i maszyna zapaliła i już wykosiłem sad, jakieś 3 godziny roboty.
    Dziękuję za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów