Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avr studio 7 nie mogę uruchomić programów z winAvr czy toolchaina

mrmasakra123 06 Maj 2017 17:52 903 4
  • #1 06 Maj 2017 17:52
    mrmasakra123
    Poziom 2  

Witam potrzebuje pomocy z uruchomieniem programów typu avr-gcc czy avr objcopy albo make. Problem jest tak ze jakbym nie probował czy to normalnie czy przez admina czy może przez cmd... nic nie odpala mi tych programów. Okienko się otwiera i po chwili zamyka. Windows 10, na Windows 7 było to samo. Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 06 Maj 2017 20:15
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

To raczej normalne zachowanie - odpalają się, wyświetlają co mają do wyświetlenia (zapewne info, że nic nie ma do roboty) i okienko się zamyka. Odpal konsolę (linię poleceń) i tam uruchom te programy. Jak będzie błąd wrzuć zrzut z konsoli. Swoją drogą to po co chcesz je odpalać ręcznie? Od tego masz IDE.

1
  • #3 06 Maj 2017 20:29
    435758
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 06 Maj 2017 20:38
    mrmasakra123
    Poziom 2  

Nie mam pojęcia na ten temat nic :/ tak sugeruje książka, pewnie źle to rozumiem. W tej chwili będę szukał tej całej konsoli czy tego IDE

0
  • Pomocny post
    #5 06 Maj 2017 21:25
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

W menu wybierz uruchom i wpisz cmd. Otworzy się konsola i bedziesz tam mógł wpisywać polecenia. Oczywiście zapewne nie ma w systemie ścieżki dostępu do tych plików, więc trzeba będzie przejść do katalogu w którym się znajdują. Niemniej jeśli dopiero zaczynasz zabawę, olej te programy i skorzystaj z posiadanego IDE - Atmel Studio 7. To środowisko automatycznie wywoła wszelkie potrzebne programy i nic nie będziesz musiał robić. One ci się przydadzą jak będziesz chciał zrobić coś nietypowego, np. dodać plik binarny do swojego programu.

0