Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

wymiana p造ty g堯wnej, karty graficznej, procesora oraz dysku

06 Maj 2017 19:10 741 25
  • Poziom 5  
    Witam!

Posiadam sk豉dany komputer z cz窷ci:
    - Grafika Nvidia geforce gt520 1gb
    - Procesor AMD athlon II x3 455 3.30ghz
    - P造ta g堯wna MSI 760GM- P33
    - 1 ko嗆 ram 4gb
    - zasilacz pentium 4 atx2.03 350 W
    - dysk 250gb
    - obudowa... niewa積e

Og鏊ny opis komputera:
    Dysk- testowany w HD Tune w zak豉dce health mia wsz璠zie status ok, ale przy skanowaniu pami璚i mia 27 czerwonych okienek, czyli uszkodze
    RAM- testowana memtest86 nie wykaza豉 瘸dnych b喚d闚, mog oceni na sprawn mimo tego 瞠 ma z 5 lat..
    Procesor- kiedy chodzi o wiele lepiej i ten ma ju wiele lat
    grafika- jak wy瞠j ma wiele lat
    P造ta g堯wna- kondensatory w porz康ku, wszystkie wyj軼ia prawid這we
    zasilacz- ma troche lat ale b璠zie musia poci庵n望 jeszcze chocia z p馧 roku bo nie mam pieni璠zy

og鏊nie to dysk do wymiany przez b喚dy wymienione wy瞠j, Grafika Procesor i p造ta g堯wna... komputer o wiele wolniej chodzi i nie jest to wina na pewno ramu. Poza tym przy w陰czaniu i dzia豉niu komputera potrafi si on zresetowa i pojawia si napis "a hyper transport sync flood error occured on last boot"

czas si pozby tych 鈔edniowiecznych cz窷ci... Tyle 瞠 mam tylko 400 z w portfelu xd moje pytanko, da si co z tego zdzia豉? bardzo prosz o odpowied

Przeznaczenie komputera- gry starsze ni Wied幟in 2, gta V; internet; office

Z g鏎y dzi瘯uj za pomoc!
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 5  
    Wiedzia貫m 瞠 zasilacz o rzy rozbi, zapomnia貫m spyta... no c騜 do這瞠 100, dajmy bud瞠t-500 z a RAM to GOODRAM GR1333D364L9/4G DDR3 4gb PC3 (napisa貫m wszystko w razie czego)
  • Poziom 5  
    O Bo瞠... temperatury co?... zaraz zmierz, najwa積iejsza informacja jest taka, 瞠 po wymianie pasty termoprzewodz帷ej i otwartej obudowie wci捫 czasem grzeje sie tak 瞠 chodzi jak odkurzacz, to wentylator procesora tak pracuje..
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 5  
    to napisz tutaj o 20:30
  • Poziom 5  
    Dodano po 42 [minuty]:

komputer po 10 minutach od w陰czenia:
    Komputer przy 20 min gry w cs 1.6 na maksymalnej rozdzielczo軼i (tylko to mam na kompie, 鈍ie穎 po formacie jest)
    Dziwna sprawa, bo komputer normalnie si tak spokojnie nie zachowuje, zwykle gdy brat gra nie da sie spa w nocy, zapewne ma wtedy lekko 80-85 stopni na procku, naprawd si grzeje, gdy si 軼i庵nie lew cz窷 obudowy komputer od razu cichnie, jak si dmuchnie cho raz to tak samo, zastanawiaj帷e, 瞠 pogra貫m chwilke i chodzi na tym samym poziomie g這郾o軼i.

Dodano po 2 [minuty]:

na bank mi si nie wydaje, teraz jest cichutki naprawd w por闚naniu do tego jak si pogra z godzine dwie, nie m闚i帷 ju o tym 瞠 kiedy gra貫m na nim w gta V, co prawda na low i 1024x720 ale gra貫m, grza sie jak teraz po godzinie przy cs 1.6
  • Poziom 5  
    hmm. tylko jak grafika mo瞠 wywo造wa jakiekolwiek odg這sy skoro nie ma wentylatora ;/

Dodano po 2 [minuty]:

sss... to chyba nie za dobrze 鈍iadczy
  • Poziom 42  
    A tego to nie wiem ;p
    to zasilacz, procek te dobije wi璚ej - wszystko robi swoje przy dobrym obci捫eniu.

Mo瞠 ktos przyjdzie i ci pomo瞠 bo na wymiane platformy na co nowego mo瞠 by cie磬o. Mo瞠 4 rdzeniowy AMD do tej p造ty, zasilacz, i grafika.

edit
    Do HDD trzeba zrobi remap w mhdd z bootwalnej p造ty. Co by si pozby oczekuj帷ych sektor闚.
  • Poziom 5  
    Wiesz, widz 瞠 skupi貫 si na wyratowaniu tego co jest tutaj teraz... z tym 瞠 te cz窷ci maj po 8-10 lat, chcia豚ym je po prostu wymieni i by troszke pewniejszym, pozostaje jeszcze sprawa tego 瞠 dzi rano na przyk豉d nie chcia si odpali bo mu wyskakiwa b陰d kt鏎y opisa貫m wy瞠j, gdy ju si dosta do pulpitu resetowa si i pokazywa zn闚 ten b陰d... zreszt poka瞠 Ci, mo瞠 b璠ziesz wiedzia co wymieni 瞠by to znik這, bo jak nawet to naprawie to za p馧 roku pojawi sie nowy problem, wiesz jak jest wymiana p造ty g堯wnej, karty graficznej, procesora oraz dysku

Dodano po 2 [minuty]:

naprawd nie zale篡 mi na jakiej platformie do wied幟ina 3, gta online albo battlefielda 1, chce mie pewno嗆, 瞠 to w co teraz zainwestuje pochodzi jakie minimum 3-5 latek
  • Poziom 5  
    no dobra, a 700 z? ;)
  • Poziom 5  
    Dobra, to dzi瘯i wielkie za pomoc, naprawd fajnie 瞠 si kto ju si tu konkretnie udzieli, teraz zapraszam do rozmowy tych obeznanych w kartach, procesorach, p造tach g堯wnych i zasilaczach z taniej p馧ki ;d

Dodano po 4 [godziny] 38 [minuty]:

dobra, u這篡貫m w teorii sprz皻 i chc sprawdzi czy w praktyce on zadzia豉, a wi璚:

P造ta g堯wna: ASROCK FM2A68M-HD+ MICROATX (socket fm2, fm2+; 1x PCI 1x PCI-E 3.0 x16 1x PCI-E 2.0 x1, wej軼ie ram: DDR3)
    Procesor: AMD APU A6-6400K, 2x 3.9GHz (socket fm2)
    Zasilacz: SilentiumPC Elementum E1 SI 85+ ATX 350W

I teraz moje pytanie jest takie, czy to si zgra z kart graficzn nvidia geforce kt鏎a ma wej軼ie pci-e 2.0 16x i ko軼i ram goodram 4gb DDR3, bardzo prosz o szybk odpowied je郵i tak i temat wtedy b璠zie mo積a zamkn望, je郵i nie to naprowad嬈ie mnie troszke..

Dodano po 13 [minuty]:

To te ju raczej nie do u篡tku co? ;/
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zestaw z FM2 nie jest dobrym pomys貫m. Og鏊nie ju teraz jest przestarza造 i nie rozbudujesz go. Sprzedaj co da si sprzeda na cz窷ci. Wymienia chcesz praktycznie wszystko, ale bud瞠t nie jest najwi瘯szy, wi璚 zacz掖bym od czego takiego:

http://allegro.pl/komputer-lenovo-m83-pod-i5-windows-7-nowy-hit-i6722809079.html

420z z wysy趾, dostajesz ca造 komputer z intelem 4 generacji. Jest to markowy komputer, ale jako jeden z nielicznych ma wi瘯szo嗆 element闚 standardow, wi璚 nie ma p騧niej problemu z doborem zasilacza czy wymian p造ty. W tym zestawie dosta豚y Pentium czwartej generacji, kt鏎e wydajno軼iowo nie jest wcale gorsze od obecnego Athlona x3 i jest na pewno lepsze od APU A6-6400K. Za jaki czas mo瞠sz wrzuci i5 4 generacji i mie zupe軟ie przyzwoity sprz皻. Sprzedawane jest to z dobrym zasilaczem (zwykle trafiam FSP, czasem LiteOn albo AcBel) - ma on jedynie 280W wydajno軼i, ale to spokojnie starczy, 瞠by zasili jeszcze GTX750/750Ti albo co w ten dese. Tw鎩 GTX520 na tym p鎩dzie, ale nie ma co go montowa, bo jest wolniejszy od zintegrowanej w procesorze grafiki, wi璚 mo瞠sz za kart par z這tych te zarobi i od這篡 na co lepszego. Komputer jest wyposa穎ny w 4GB DDR3, co na pocz徠ek powinno starczy (ewentualnie swoje obecne 4GB mo瞠sz dorzuci, tylko trzeba si upewni, 瞠 sprzedawany komputer ma 1x4GB albo 2x2GB - ostatnio gdzie kupowa貫m M81 i dosta貫m cztery ko軼i po 1GB zajmuj帷e wszystkie gniazda). P造ta ma SATA III (ca趾iem przyjemnie z SSD te komputery dzia豉j), ma te USB 3.0. Do tego dostajesz do嗆 masywn i przyzwoit obudow. Dysk ma造, tylko 250GB, ale zwykle s to serie WD AAKX, kt鏎e nie s tragicznie wolne - da si nawet ich u篡wa. Jako 瞠 Tw鎩 dysk powoli pada, to nawet taka 250-tka jest dobra (chocia na aukcji mo瞠sz dop豉ci do 320, 500 albo 1000GB, warto przemy郵e).

Reasumuj帷 za 400z dostaniesz lepszy komputer ni to APU, kt鏎e chcia豚y kupi, b璠zie on mia mo磧iwo嗆 jakiejkolwiek rozbudowy (w przeciwie雟twie do tego APU, bo najlepszy procesor pasuj帷y na t p造t FM2 mo瞠 konkurowa z i3 4 generacji), do tego sw鎩 sprz皻 mo瞠sz na cz窷ci sprzeda, co te da kilka z這tych oszcz璠no軼i.

Bazuj帷 na do鈍iadczeniu ze starszej wersji (M81, czyli druga generacja) - jedynym jej minusem by豉 kiepska wsp馧praca z kartami AMD Radeon. kilka kart R7-2xx i nowszych w og鏊e si nie chcia這 uruchamia (czarny ekran, brak startu). Za to bez problemu przetestowa貫m kilka nVidii - GTX750, 750Ti, 950, oraz 1050. Nie wiem, czy ten sam problem dotyczy r闚nie M83, bo to ju dwie generacje nowszy sprz皻, ale pewnie wypada o tym wspomnie. Innych zarzut闚 do tych sprz皻闚 nie mam, bardzo fajnie zaprojektowane komputery (sporo czynno軼i da si wykona zupe軟ie beznarz璠ziowo).
  • Poziom 5  
    No to pierwsze primo jest takie, i nie zamierzam w豉郾ie dok豉da do niego 瘸dnych pieni璠zy przez najbli窺ze 5 lat, dlatego stawiam na stabilno嗆, drugie primo, zdziwi這 mnie, 瞠 komputer za 400 z b璠zie lepszy ni sk豉dak cz窷ci za 500 z+ nvidia gt 520 kupna dawno temu oraz ko嗆 ram 4gb od goodram.

W takim razie jeszcze pytanka: Mog w to wierzy? Czy to naprawd poka瞠 lepsz wydajno嗆 ni konstrukcja sk豉dana z osobnych podzespo堯w? a drugie pytanie odno郾ie oferty, napisane jest tam "W tytu oferty wkrad si b陰d, komputery maj naklejk i klucz w BIOS dla Windows 8" m鏬豚y mi kto to wyja郾i? Nie bardzo rozumiem, chcia豚ym 瞠by mi to kto dok豉dnie wyja郾i, w tej chwili nie rozumiem, b璠 mia bios na has這 czy co?
  • Poziom 26  
    A dlaczego nie chcesz wierzy Moderatorowi tego dzia逝 ???

To jest w ko鎍u Forum Elektroda, co by o nim m闚i z貫go o tych r騜nych dziwnych elektrycznych ambicjach i elektrycznej dumie u篡tkownik闚 niekt鏎ych dzia堯w - nie jest to forum gimbazy i p馧analfabet闚 :-)

W podanym bud瞠cie 700 z ten komputer + u篡wana grafika typu GTX750ti jest bardzo efektywnym rozwi您aniem...
    A dlaczego - bo kupujesz bardzo tanio u篡wany biurowy komputer przeznaczony do utylizacji w r騜nych tam krajach ca貫go 鈍iata kt鏎e chytrzy handelkarze sprowadzaj paletami i tak utylizuj 瞠 jeszcze nam biedakom sprzedaj - a to s jeszcze ca趾iem OK komputery.

Co do tego systemu - to raz 瞠 D瞠ntelmeni nie rozmawiaj o systemie operacyjnym, dwa chyba jaki tam system jest zainstalowany i pewnie b璠zie dzia豉, a jak nie to zawsze na pocz徠ek mo積a zainstalowa Windowsa pr鏏nego a potem si zobaczy :-)
  • Poziom 34  
    IMO to Lenovo jest 鈍ietnym pomys貫m, du穎 lepszym ni rze嬌ienie samemu. Wzgl璠nie nowa p造ta, szybszy procek i grafika ni to APU, mo磧iwo嗆 rozbudowy. I za 700 z masz zestaw lepszy ni ten, kt鏎y by z這篡 samemu. I nie patrz na wiek cz窷ci - to, 瞠 procesor ma 6 lat nic nie zmienia... Sam mam taki komputer i dzia豉 tak samo szybko jak na pocz徠ku. I na samym 鈍ie篡m Windowsie, i pod obci捫eniem tymi samymi grami. Kup to Lenovo, kt鏎e wrzuci kolega wy瞠j - nie b璠ziesz zawiedziony.
  • Poziom 5  
    Powiedzmy, 瞠 wam wierze 瞠 konfiguracja mi si podoba.. ostatnie pytanie: jak to si ma do wytrzyma這軼i, mog by pewien tak z 5 lat u篡tkowania minimum ca這軼i bez wymiany niczego opr鏂z pasty termoprzewodz帷ej?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Nigdy nie mo瞠sz by tego pewien, nawet kupuj帷 nowy sprz皻. Nie wiem, czy zwr鏂i貫 uwag, ale nawet nowe sprz皻y si psuj :)

W ka盥ym razie o tych komputerach (w豉軼iwie o starszych seriach, M81, M91) mam dobre zdanie. Kupi貫m ich dla r騜nych os鏏 陰cznie ju pewnie 20, mo瞠 25 sztuk. Zwykle wywalam z nich dysk twardy i wrzucam SSD (mimo 瞠 te dyski do mnie przychodz w niez造m stanie, ale ze wzgl璠u na szybko嗆 podstawowych operacji na komputerze tak wymian robi - wi璚 przy okazji pozbywam si jednego z bardziej awaryjnych element闚 tego zestawu - dysku talerzowego).

Na 瘸dnym z tych komputer闚 nie mia貫m jeszcze problem闚 sprz皻owych, dzia豉j wszystkie do tej pory. M83 na razie mia貫m jedno, te dzia豉.

Co wcale nie oznacza, 瞠 kupuj帷 komputer maj帷y najmniej 3 lata mo瞠sz by pewny, 瞠 b璠zie dzia豉 kolejne 5. Ma spore szanse (nawet wi瘯sze, ni masakryczna p造ta, kt鏎 sobie pod AMD dobra貫 - jeden z najta雟zych modeli z ci璚iami bud瞠towymi na ka盥ym kroku), ale nie ma gwarancji. Gwarancja na te komputery si ju dawno sko鎍zy豉.
  • Poziom 5  
    ...dawno sie sko鎍zy豉.
    Serdecznie wszystkim dzi瘯uj za pomoc i udzielenie odpowiedzi, zamykam temat z now wiedz, 瞠 lepiej kupi sprawdzone sprz皻y, 瞠 da sie kupi komputer w ca這軼i za grosze lepszy ni sk豉daki za t sam cen, 瞠 p造ta g堯wna nie mo瞠 by byle jaka... Bud瞠t 700 z na p造te g堯wn, zasilacz, procesor i dysk hdd, a wracam z ca造m komputerem i wci捫 300 z w kieszeni, warto by這 napisa, dzi瘯i wielkie!