Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C - Podgrzewane fotele

06 Maj 2017 21:12 858 1
  • Poziom 1  
    Witam forumowiczów.
    Ostatnio grzebałem w zapalniczce, chcąc zaradzić wyskakującej ładowarce samochodowej, co szczęśliwie udało mi się zrobić. Siłą rzeczy, żeby zabrać się do w/w naprawy musiałem wyjąć całe gniazdo zapalniczki wraz z plastikową obudową. I ku mojemu zdziwieniu, oprócz przewodów napięciowych od zapalniczki i jej podświetlenia znalazłem dodatkowe dwie wtyczki z przewodami po obu stronach gniazda, odpowiednio w kolorach zielonym i czarnym. Zainteresowany tym faktem postawiłem tezę, iż mogą to być wtyczki służące do podgrzewania foteli przednich, jednakże zapalniczka jest obudowana w plastik nieposiadający takowych włączników. I tutaj zrodziły się pytania: czy Corsa C 1.2 16V Twinport z 2006 r z silnikiem o kodzie Z12XEP posiada na wyposażeniu podgrzewane fotele? A jeśli tak, to czy do uruchomienia tej opcji wystarczy obudowa z przyciskami do włączania tegoż podgrzewania, czy potrzebna jest jeszcze jakaś dodatkowa modyfikacja? Dodam, że zgodnie z instrukcją dołożyłem bezpieczniki odpowiedzialne za grzanie foteli do skrzynki. No i oczywiście czy ktoś z forumowiczów miałby dostęp do tej obudowy zapalniczki, bo jak zobaczyłem, że na aledrogo ktoś sprzedaje taką część za ~200 zł, to aż mnie zatkało. Jeśli coś jest niejasne w moim temacie to przepraszam, pierwszy raz piszę na takim forum.
    Z góry dziękuję za odpowiedź!