Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat kraft dele kd826 a kd830 pytanie

06 Maj 2017 21:58 1338 4
  • Poziom 6  
    Witam. Kupilem spawarke kd 826 z podlaczeniam pod 230v, a sprzedawca wysłał mi model kd830 z gniazdem silowym. Sprzedawca twierdzi, że to spawarka jednofazowa, wystarczy zmienic wtyczke na 230 z silowej i ma działać 100% prawidłowo. Nie wiem co o tym myslec. Nie oczekuje od sprzetu zbyt wiele i wiem ze do takiej mocy to 230v wystarczy. Mam tez gniazdo silowe i nie wiem czy jednak lepiej zatrzymac ten model czy wymienic na 230v? Czy ta spawarką kd830 i drutem 0,6 da rade pospawac karoserie samochodową? Czy bedzie palic?
  • Poziom 24  
    Każdy migomat powinien dać się ustawić. Ja blachę 0.5 spawałem drutem 1.2 migomatem esab lar 500 punktowo.
  • Poziom 6  
    Tak, tylko minimalny zakres prądu wg danych z kartki to 30 lub 50a. W tym niby mocniejszym modelu.
  • Poziom 36  
    lukasz9023 napisał:
    Tak, tylko minimalny zakres prądu wg danych z kartki to 30 lub 50a. W tym niby mocniejszym modelu.

W MIG/MAG ustawia się napięcie spawania a prąd jest zależny od wartości nastawionego napięcia, szybkości podawania drutu i jego średnicy więc nie wiem co ty za badziew kupiłeś... Teoretycznie dla 1mm powinno być coś około 60A.
  • Poziom 15  
    stasiekb100 napisał:
    Każdy migomat powinien dać się ustawić. Ja blachę 0.5 spawałem drutem 1.2 migomatem esab lar 500 punktowo.

Bo tak jest. Tutaj wrzucam jak coś linka do specyfikacji poszczególnych urządzeń: https://kraftdele.info/28-spawarki-do-metalu