Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 Pro aktywacja - Brak możliwości aktywacji Windows 7 Pro SP1 64b

06 Maj 2017 23:28 3492 6
  • Poziom 8  
    Witam,

Mój problem: usunąłem partycje recovery, nie zrobiłem dysków recovery. Zainstalowałem Windows 7 Pro SP1 64bit (taki jaki miałem fabrycznie na Lenovo e420s) z czystego iso z Microsoft.

Klucz do windowsa zachowałem z działającego jeszcze systemu programem (dwoma dla pewności, klucz ten sam także myślę że prawidłowy, naklejka już niestety nie nadaje się do odczytu).

Przy instalacji Windowsa wpisałem ten klucz, zadziałał, system zainstalował się, jednak nie działa aktywacja. Przy aktywacji pojawia się komunikat klucz nieprawidłowy na potrzeby aktywacji. Nie ma możliwości aktywacji telefonicznej (nie pojawia się taka opcja). Próbowałem ponownie wpisywać klucz. Załączam screeny.

Pozdrawiam

• Spec od komputerów
    Klucz do wersji oem dla Lenovo nie bedzie dzialac z wersja ze strony MS.
  • Poziom 8  
    To znaczy, że przy usunięciu partycji recovery nie mam już możliwości aktywacji systemu ?
  • Poziom 29  
    Niestety raczej tak.
    Klucz który odzyskałeś jest prawdopodobnie uniwersalnym kluczem który wyszukasz w googlach po wpisaniu już pierwszej grupy znaków.
    Jeśli nie masz już partycji recovery, może masz jakąś inną kopię systemu? Potrzebny byłby plik "tokens.dat" w którym są informacje o aktywacji systemu oraz plik certyfikatu od Lenovo który można znaleźć w internecie. Za ich pomocą, oraz mając tą samą wersję systemu co wcześniej można zrobić aktywację.

Aha, są jeszcze 2 rzeczy: Na stronie Lenovo można jednorazowo pobrać nośnik odzyskiwania. Niestety nie wiem czy dla wszystkich modeli, czy tylko dla nowszych które są dostarczane bez nośników. Możesz wyszukać laptopa po numerze seryjnym i szukać takiej opcji na ich stronie.
    Druga rzecz: Klucz może być zaszyty w BIOSie, ale przy windows 7 jest to mało prawdopodobne chociaż możliwe. Pomogą programu typu "SLIC Toolkit", poszukaj też innych.
  • Poziom 41  
    SLIC Toolkit V3.2
    Zakładka Advanced, na dole Pkey&... przycisk Backup i zapisz sobie oba pliki. Jeden to klucz (ProductID) a drugi plik certyfikatu.

Tworzysz plik BAT lub uruchamiasz komendy:
    Code:

slmgr.vbs -ilc "certyfikat - nazwa drugiego pliku z powyższej kopii"

slmgr.vbs -ipk twój_klucz

Odpalasz z uprawnieniami administratora - czasami trzeba zrobić restart i odpalić ponownie.
  • Poziom 19  
    enhanced napisał:
    SLIC Toolkit V3.2
    Zakładka Advanced, na dole Pkey&... przycisk Backup i zapisz sobie oba pliki. Jeden to klucz (ProductID) a drugi plik certyfikatu.

Tworzysz plik BAT lub uruchamiasz komendy:
    Code:

slmgr.vbs -ilc "certyfikat - nazwa drugiego pliku z powyższej kopii"

slmgr.vbs -ipk twój_klucz

Odpalasz z uprawnieniami administratora - czasami trzeba zrobić restart i odpalić ponownie.

Witam,

Sposób generalnie jest prawidłowy ale odczytany klucz produktu nie będzie pasował. Należałoby go odczytać z oryginalnej instalacji producenta. Niemniej plik certyfikatu będzie ok. Lenovo jak i inni producenci stosuje taki sam klucz dla danej wersji Windowsa dla wszystkich modeli i nie jest to klucz z nalepki (COA) na komputerze. Mogę podać ten klucz ze swojego Lenovo jeśli nie naruszy to reguł forum. Informacje o kluczach SLP dostępne są też bez problemu w necie.

Pozdrawiam

Doczytałem, że Autor tematu ma sczytany klucz z oryginalnej instalacji, z tym kluczem wszystko powinno być ok.
  • Poziom 8  
    Dzięki ! Zadziałał sposób z SLIC, system aktywowany.