Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis T22 '97r. 1.8 benzyna + lpg. Wyjęcie foteli przednich.

filip2431 07 Maj 2017 00:41 357 3
  • #1 07 Maj 2017 00:41
    filip2431
    Poziom 3  

Witam.

Wiem, że temat brzmi banalnie ale potrzebuję pomocy. Przejrzałem już jedno forum Toyoty i tam piszą jak te fotele wyjąć i jest tak, że - jedni twierdzą, że BEZ ODPINANIA AKUMULATORA wystarczy odkręcić pare śrub poodłanczać wszystkie wtyczki i wyjąć fotel, a inny człowiek z tego samego forum i tematu twierdzi, że rozmawiał o tym z gościem z serwisu a ten mu powiedział, że trzeba ODŁĄCZYĆ AKUMULATOR, POCZEKAĆ 10 MINUT i po tym czasie można odłączyć wszystkie kostki bez żadnego ryzyka ( zapalenia się kontrolki czy ewentualnego wybuchu).

I teraz moje pytanie jest następujące zrobić to wszystko metodą pierwszą, drugą czy jeszcze jakąś inna?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

0 3
  • #2 07 Maj 2017 07:35
    Ireneo
    Poziom 40  

Poduszki działają po zapłonie więc ja osobiście nigdy do tego typu operacji nie odłączam aku i nie czekam.A aby błędu nie było nie podaj zapłonu na rozpiętym.

0
  • #3 07 Maj 2017 09:02
    ladamaniac
    Poziom 37  

Z jednej strony wystarczy wyłączyć zapłon, z drugiej strony jak rozepniesz akumulator, to będziesz miał pewność. Najczęściej to jest tak, wyłączasz zapłon, demontujesz jakiś element układu poduszek, trzeba przestawić auto, skręcić kierownicą itp. Włączasz zapłon i cieszysz się świecącą kontrolką poduszek, czasem słychać radosne o kur...

0
  • #4 07 Maj 2017 17:40
    Ireneo
    Poziom 40  

Do fotela nie będzie kręcił kierownicą,ale jak się boi niech rozłączy.

0