Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Czy można stosować lampy przednie dwóch innych marek? Dj Auto opinie

gsekulski 07 Maj 2017 11:47 1041 3
  • #1 07 Maj 2017 11:47
    gsekulski
    Poziom 16  

Witam. Mam pytanko. czy w jednym pojeździe (tu akurat A4 B6) można stosować przednie lampy dwóch innych marek? tzn prawa oryginał Valeo na zwykłe h7 ale i fabrycznie przystosowana do żarników ksenonowych wg napisów na niej oraz lewa zamiennik DJ Auto za 170zł? jest to legalne i jak to wpływa na oświetlenie? tzn ubezpieczyciel właśnie mi w kosztorysie wysłał jakiegoś właśnie takiego Didżeja! te lampy mają jakaś homologacje?

0 3
  • #2 07 Maj 2017 12:57
    humbel
    Poziom 23  

gsekulski napisał:
    ubezpieczyciel właśnie mi w kosztorysie wysłał jakiegoś właśnie takiego Didżeja! te lampy mają jakaś homologacje?

Jeśli nie mają masz podstawę do odwołania się :)
    Chodzi o to czy w samochodzie możesz jeździć z kloszami nie do pary?
    Możesz. Jest to legalne, a jak wpływa na oświetlenie to zależy od geometrii odbłyśników/soczewek i geometrii żarówki. Jeżeli takowy klosz posiada homologacje możesz spokojnie na tym jeździć :)
    Wystarczy że na kloszu gdzieś u dołu wybite / napisane jest E4.
    Jeżeli chcesz być pewny że ta lampa ma homologacje możesz poprosić ubezpieczyciela czy też producenta o świadectwo homologacji.

0
  • #3 07 Maj 2017 13:29
    gsekulski
    Poziom 16  

Sam fakt jakiegoś zamiennika z najniższej półki mnie drażni gdyż nie wierze aby to świeciło jak oryginał albo problemy z parowaniem itp. Poza tym lampy dwóch producentów to już nie po mojemu jest! Jak lampy to jednakowe a nie jakis mix. Nic nie wiem na temat tych lamp, o co się przyczepić? Ktoś miał takie?

0
  • #4 07 Maj 2017 14:56
    sk700
    Poziom 30  

Weź sobie rzeczoznawcę samochodowego do wyceny szkód i należnego odszkodowania za nie. Możesz się powoływać na podobnych zasadach co w sytuacjach gdy kosztorys uwzględnia wymianę jednej opony ale bez papierów od rzeczoznawcy nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać. Koszt rzeczoznawcy naturalnie Ci zwrócą.

1