Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka ENB38633x - Mrozi ok -22, słabo chłodzi +8

namadar 07 Maj 2017 12:29 564 5
  • #1 07 Maj 2017 12:29
    namadar
    Poziom 11  

Witajcie,

Lodówka ENB38633x jak w temacie (1 kompresor):

1. Ostatnio wymieniany zegar na oryginalny (głośno chodził - uszkodzona zębatka).
    2. Nowy zegar raczej pracuje prawidłowo, cyklicznie załącza wentylator, grzałkę, kompresor.
    3. Rozmrażana była, 30h, nie była zalodzona, po ponownym włączeniu objawy takie same.
    4. Na tylnej ścianie lodówki pojawia się cyklicznie szron/grudki lodu, tylko w górnej części ściany.
    5. Przy ustawieniu pokrętła na 5, zamrażalnik mrozi na -22 st C, lodówka chłodzi do +8 st C

Proszę o jakieś wskazówki co wymienić.

Pozdrawiam.

0 5
  • #2 07 Maj 2017 22:06
    Lodxx
    Specjalista AGD

Moim zdaniem brak czynnika chłodzącego,stąd lód tylko na górnej części ścianki.A skraplacz jest po całości tak samo ciepły ?Najlepiej wezwać chłodziarza jeżeli jeszcze Ci się to opłaca,może być układ przytkany ale raczej w to wątpie.A na niższych położeniach termostatu się wyłącza np. jak dasz pokrętło na 1?

0
  • #3 08 Maj 2017 00:01
    namadar
    Poziom 11  

Lodxx napisał:
    Moim zdaniem brak czynnika chłodzącego,stąd lód tylko na górnej części ścianki.A skraplacz jest po całości tak samo ciepły ?Najlepiej wezwać chłodziarza jeżeli jeszcze Ci się to opłaca,może być układ przytkany ale raczej w to wątpie.A na niższych położeniach termostatu się wyłącza np. jak dasz pokrętło na 1?

Z tego co pamietam to raczej zawsze tak było z tym lodem (albo wcześniej nie zwaracałem na to uwagi).
    Generalnie lód się pojawia na połowie wysokości ściany komory chłodziarki - niżej już tylko kropelki wody.
    Jeśli akurat działa agregat i skręcę z 5 na 3 to już się agregat wyłącza.

Edit:

Chłodziarz był, jeden stwierdził że wszystko ok, i ze dziwne to to :) podziękowałem
    Drugi chłodziarz stwerdził, że to "chyba" termostat :/

Podpowie kolega coś ? Ew poleci dobrego chłodziarza w okolicy Lubina ?

Edit2:
    Radiator na tyle lodówki ciepły na całej powierzchni, (rurka na wyjściu z kompresora wyraźnie ciepła, lekko chłodniejsza na końcu radiatora)

Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Maj 2017 18:35
    namadar
    Poziom 11  

Termostat wymieniony, Chłodzi prawidłowo.

Szkoda że nikt nie potrafił potwierdzić po objawach. :/

0
  • #5 11 Maj 2017 23:45
    Lodxx
    Specjalista AGD

Nie każdy w domu ma szklaną kulę,czasem się diagnozuje nie które rzeczy poprzez podmianę w ciemno i gdybym miał taką lodówkę u siebie to zapewne też bym podmienił termostat chociaż odrzuciłem go bo napisałeś że na wyższych nastawach się wyłącza co pokazuje że działa on normalnie.

0
  • #6 12 Maj 2017 06:30
    namadar
    Poziom 11  

Szklanej kuli też nie mam :)
    Zgoda ... jakby mi kolega zasugerował żeby lecieć w ciemno z termostatem (40 zł) to pewnie zamówiłbym go dzień wcześniej :)

Pozdrawiam.

0