Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo - Nie mogę odinstalować programów. Nie mogę przywrócić ustawień fabryczny

07 Maj 2017 13:14 462 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Moja dziewczyna ma laptopa Lenovo, na którym oryginalnie był windows chyba 7 (ten przed 8ką). Jak wchodziła 10ka to ją zainstalowaliśmy i generalnie nie mieliśmy z nią problemów. Ale od jakiegoś czasu są mega problemy. Od tych podstawowych jak - baaardzo długo włączające się przeglądarki (wszystkie), po największe problemy czyli brak możliwości przywrócenia ustawień podstawowego Windowsa 10 (pozostawiając swoje dane i pliki) oraz niemożliwość usunięcia programów. Po prostu po wejściu w Panel Sterowania - klikam na Programy i Funkcje i nic się nie dzieje. Zero reakcji.

Avast nie pokazuje jakichkolwiek wirusów.

Jakaś pomoc? Dziękuję.

• Poziom 43  
    Od strony samego systemu albo próba reinstalacji naprawczej - nakładki z poziomu działającego Windowsa, albo weryfikacja poprawności i spójności plików poprzez CMD z prawami administratora i Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth oraz sfc /scannow.
    Jednak musi Pan brać pod uwagę fakt, iż to wcale nie musi być sprawa systemu lub tylko niego, ale wtedy Pański post nie dostarcza żadnych punków zaczepienia dla ustalenia co się dzieje.
  • Poziom 29  
    Co do przywrócenia systemu, można spróbować w ten sposób: w ustawieniach, w dziale odzyskiwanie jest przycisk "uruchamianie zaawansowane", po ponownym uruchomieniu komputer wejdzie w zaawansowane opcje z których jedna to właśnie przywrócenie systemu.

W zależności od wersji systemu, lista programów (i możliwość deinstalacji) będzie też w ustawieniach, w dziale "system", a dalej "aplikacje i funkcje".
    Można też użyć zewnętrznego programu jak np. Revo Uninstaller.