Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikiem BLDC - Schemat sterowania silnika BLDC

07 Maj 2017 13:25 1125 2
  • Poziom 7  
    Witam,
    muszę zrobić projekt (schemat) sterowania silnikiem BLDC. Moim zadaniem byłoby kręcenie potencjometrem, a wtedy silnik musi ustawić się na odpowiednia fazę. Szukam właśnie tych schematów, różnych rozwiązań i trochę ciężko znaleźć. Mógłby ktoś zaproponować jakieś rozwiązania? Oczywiście chodzi o rozwiązania analogowe.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Witam!
    Co do silników BLDC to TUTAJLink masz dużą ilość informacji. Na podstawie tych informacji napewno coś wykminisz :)

hegamoto napisał:
    Moim zadaniem byłoby kręcenie potencjometrem, a wtedy silnik musi ustawić się na odpowiednia fazę

Mógłbyś bardziej wyjaśnić o co ci chodzi? Bo jeżeli chodzi ci o coś w tym stylu, że kręcisz potencjometrem w prawo to silnik się obraca w prawo zgodnie z ruchem potencjometru? Jeżeli tak to silnik BLDC średnio nadaję się do takiego rozwiązania, nawet w ogóle. Tutaj mógłbyś zastosować silnik krokowy, i enkoder. Sterowanie nim nie jest aż takie trudne, i masz dużo większą ilość kroków (około 40 kroków na obrót, w zależności od silnika).
    Pozdrawiam, Sebastian
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Jest to projekt na zajęcia. Mam zaproponować schematy analogowe do silnika bldc. Prowadzący powiedział, że kręce potencjometrem, a silnik ma ustawić się na określony kąt. Jestem kiepski z elektroniki to ciężko cokolwiek. Podpowiedział, że takie rozwiązanie jest w gimbalach na mikroprocesorze a ja mam zrobić analogowo