Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikiem BLDC - Schemat sterowania silnika BLDC

07 Maj 2017 13:25 1125 2
 • Poziom 7  
  Witam,
  muszę zrobić projekt (schemat) sterowania silnikiem BLDC. Moim zadaniem byłoby kręcenie potencjometrem, a wtedy silnik musi ustawić się na odpowiednia fazę. Szukam właśnie tych schematów, różnych rozwiązań i trochę ciężko znaleźć. Mógłby ktoś zaproponować jakieś rozwiązania? Oczywiście chodzi o rozwiązania analogowe.
 • PCBway
 • Poziom 12  
  Witam!
  Co do silników BLDC to TUTAJLink masz dużą ilość informacji. Na podstawie tych informacji napewno coś wykminisz :)

  hegamoto napisał:
  Moim zadaniem byłoby kręcenie potencjometrem, a wtedy silnik musi ustawić się na odpowiednia fazę

  Mógłbyś bardziej wyjaśnić o co ci chodzi? Bo jeżeli chodzi ci o coś w tym stylu, że kręcisz potencjometrem w prawo to silnik się obraca w prawo zgodnie z ruchem potencjometru? Jeżeli tak to silnik BLDC średnio nadaję się do takiego rozwiązania, nawet w ogóle. Tutaj mógłbyś zastosować silnik krokowy, i enkoder. Sterowanie nim nie jest aż takie trudne, i masz dużo większą ilość kroków (około 40 kroków na obrót, w zależności od silnika).
  Pozdrawiam, Sebastian
 • PCBway
 • Poziom 7  
  Jest to projekt na zajęcia. Mam zaproponować schematy analogowe do silnika bldc. Prowadzący powiedział, że kręce potencjometrem, a silnik ma ustawić się na określony kąt. Jestem kiepski z elektroniki to ciężko cokolwiek. Podpowiedział, że takie rozwiązanie jest w gimbalach na mikroprocesorze a ja mam zrobić analogowo