Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak włączyć to radio? (Opel Astra G)

07 Maj 2017 13:51 5718 10
 • Poziom 4  
  Witam. Samochód taki:
  https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/op...hback/silnik-benzynowy-1.6-8v-75km-1998-2000/

  Kupiony niedawno. No i problem z radiem. Radio chyba oryginalne. Parę razy się jakoś uruchomiło (ale po 15-20 kliknięciach przycisku włącz). Teraz nie działa nawet po 50 kliknięciach, ale coś tam radio reaguje. Jak wcisnę "code" (czyli wyciągnę panel) to na wyświetlaczu pisze "panel", jak przycisnę przycisk "włącz" i przekręcę w prawo to coś tak jakby się działo i na wyświetlaczu pisze "safe". Nie mam pojęcia o co z tym chodzi. To jest usterka radia czy ja go nie umiem włączyć?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Trzeba wpisać kod radia
 • Poziom 4  
  No dobra. Znalazłem takie coś:
  http://forum.opel24.com/topic/1591-jak-odkodowac-oryginalne-radio-w-astrze-ii/

  No i kod można wpisać, tylko gdzie on jest? To jakoś z tyłu panelu radia czy karteczka dopięta do kluczyków? (Próbowałem z karteczki z kluczyków, bo są cztery cyfry ale ten kod chyba nie pasuje - próbowałem na drugim miejscu 0 oraz 8, nie pasuje żadna opcja, więc to chyba nie o ten kod chodzi). Jak włączyć to radio? (Opel Astra G) Jak włączyć to radio? (Opel Astra G)

  Czy w dokumentach auta da się znaleźć kod?
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Powinna być książka od radia i w niej znajduje się kod
 • Poziom 26  
  Kod jest po to aby radio mógł uruchomić legalny właściciel ( posiadający dokumenty radia ).
  Nigdy producent nie podaje kodu na obudowie.
  Kod jest w pamięci radia. Odczytać potrafią go doświadczeni elektronicy.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Jeżeli nie posiadasz kodu to tylko odczyt z pamięci 24c16. Jeżeli masz troszkę pojęcia i programator to mogę pomóc z odczytaniem.
 • Poziom 4  
  Dobra, jakiś kod znalazłem w papierach. Jest ta (chyba) książka od radia. No i teraz lipa, bo mi się nie chce włączyć procedura wpisywania kodu. Włączam zapłon, kontrolki się świecą, trzymam przycisk AS, włączam radio i znowu widzę wredny napis "7 SAFE" zamiast pól do wpisania cyfr. Pewnie te przyciski radia są jakoś zje... że raz złapią a raz nie. No ale to już mój problem.

  P.S. 7 bo już 3 próby wykorzystałem.
 • Pomocny post
  Moderator Radia Samochodowe
  Poczekaj spokojnie na włączonym radiu i zapłonie, aż pojawią się "- - - -" zamiast SAFE
 • Pomocny post
  Spec od car audio
  Na filmiku widać, że włącznik radia działa poprawnie. Ponieważ wpisałeś 3 krotnie niepoprawny kod, musisz teraz odczekać czas na zastanowienie się czy masz właściwy kod.
  - włącz zapłon i trzymając AS włącz radio. Po zaświeceniu się "7 SAFE" pozostaw radio w takim stanie do czasu aż na wyświetlaczu pojawi się "7 ----". Wtedy ustaw właściwy kod radia i zatwierdź go przytrzymując AS >3sek. Czas oczekiwania na 7 ----, to 14 minut. Jak kod okaże się niewłaściwy, to pojawi się 6 SAFE i wtedy czas oczekiwania się podwoi (28 minut).
 • Poziom 4  
  Ooo... i to jest konkretna odpowiedź. A zanim to zrobię to mam pytanie. Bo przeczytałem, że jak się pozostawi samochód na zapłonie to można spalić cewkę zapłonową i ogólnie to nie zbyt "zdrowe" dla auta, bo coś tam, coś tam... różne rzeczy ludzie pisali. Czy mogę wziąć na zapłon, włączyć to radio i przekręcić 1 pozycję w dół? Bo wtedy radio też działa. Czy raczej konieczna jest pozycja zapłon?

  EDIT: O japie... DZIAŁA :). Ile to człowiek się o męczy o głupie radio, a jakby miał od razu wiedzę jak to odkodować to by w 2 min to zrobił. Dzięki wielkie "ikar55" oraz pozostałbym, którzy mi pomogli.

  P.S. Nie trzymałem auta na zapłonie, tylko na pozycji "1 w dół" od zapłonu.