Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RF511 - Nvidia hd audio driver missing

dzikus30 07 Maj 2017 15:31 471 2
  • #1 07 Maj 2017 15:31
    dzikus30
    Poziom 5  

witam kolegów.
    Posiadam Samsunga RF511 z grafika hybrydową czyli intel hd 3000 plus optimus nvidia gf540m.
    Aktualnie system operacyjny Windows 10 64bit Creators Update include:)
    Od dłuższego czasu nie pamiętam czy od aktualizacji z windows 7 do windows 10 czy później od aktualizacji anniversary czy dopiero od bieżącej Creators, przy instalacji sterowników nvidia(A dokładnie paczki) instaluje mi się komplet bez sterowników hd audio.
    Do tej pory prawdopodobnie brakujące sterowniki instalowały się dodatkowo z windows update.Niestety po ostatniej aktualizacji(nvidia 382.05) wystąpił problem, gdyż nvidia hd audio driver miały status kod 10, jedynie poprawnie instaluje się drugi nie użyteczny virtualny sterownik nvidia audio.Próba naprawy przez nowe narzędzia windows nie powiodły się i mimo wgrania z windows update sterowników nvidia MEDIA, sterowniki nvidia hd audio miały kod 10. Spróbowałem je w ogóle usunąć z systemu i zniknęły na dobre.Wgrywanie innych sterowników paczki nvidia nie przynosi zmian i sterownik hd audio jest niedostępny.Jedynie w panelu audio dostępny jest sterownik audio od grafiki intela. Laptop na stałe podłączony jest do telewizora przez hdmi. Do odinstalowywania sterowników nvidia zawsze używam programu DDU.
    Podobny problem miałem w innym laptopie toshiby z grafiką gf 460m, ale tam najpierw naprawa windows podziałała aktualnie sterownik instaluje się poprawnie z paczki nvidii..Co może być nie tak??

0 2
  • #2 09 Maj 2017 10:07
    ratio_b

Poziom 7  

Próbowałeś cofnąć aktualizacje?

0
  • #3 09 Maj 2017 13:26
    dzikus30
    Poziom 5  

po aktualizacji wszystko wydawało się ok więc usunąłem backup.
    Natomiast znowu udało się że windows update wgrał bo paczka aktualnie żadna nvidii nie wykrywa hd audio, zainstalował NVIDIA Corporation - MEDIA - 8/30/2015 12:00:00 AM - 1.3.34.3, niestety po tej operacji sterownik nadal jest nie widoczny w panelu urządzeń ale jak wybierze się opcje pokaż ukryte urządzenia to pokazuje 4 sterowniki high definition audio ale aktualnie nie z kodem 10 a kodem 45 czyli urządzenie jest odłączone,bo nie pamiętam czy przy kodzie 10 kiedy były widoczne wziąłem opcje odinstaluj czy wyłącz i to wszystko skopało, więc można przyjąć że coś się skopało i sterownik się na trwale wyłączyl softwarowo...albo uszkodzeniu uległa karta gf, chociaż działa
    Znalazłem post na stronie ang forum nvidii ze są problemy z tymi hybrydowymi rozwiązaniami notebookowymi gdzie nie ma mechanicznego przełącznika...miedzy intelem hd a gf. Coś na temat trybu oszczędnego w którym nvidia hdmi audio driver jest wyłączony.
    Aktualnie z uwagi na fakt, że support nvidii odsyłają do samsunga i na odwrót(samsung w tym modelu nie wspiera win10), będe próbował wykonać kopie zapasową partycji C(do komputera mam podpięte dwa dyski usb)i potem wykonać reset do ustawień fabrycznych do win 7 wtedy będe mógł wykluczyć usterkę sprzętową.
    Chociaż dziwne bo trzy lata temu notebook miał wymienianą płytę główną

0