Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica 614GCE3.43ZpTSKDPAQ(XL) Kuchenka G-E - Wymiana termostatu?

Pytons 07 Maj 2017 22:33 705 1
  • #1 07 Maj 2017 22:33
    Pytons
    Poziom 1  

Witam, jestem posiadaczem kuchenki gazowo - elektrycznej Amica 614GCE3.43ZpTSKDPAQ(XL) kuchenka ma 3,5 roku... Wydaje mi się, że zepsuł sie termostat gdyż podczas pieczenia kuchenka nie utrzymuje temp. wskazanej na pokrętle tylko grzeje maksymalnie cały czas. Dziś sprawdziłem to dodatkowo sposobem ustawiłem kuchenkę na 50°C po kilku min. użyłem termometru bezdotykowego i temp. już wynosiła 97°C następne pomiary "zamknęły licznik termometru..." Zastanawiam sie nad samodzielna wymiana tego termostatu znalazłem go na allegro.

Jednakże zastanawiam się jak sie do tego dobrać tzn. gdzie rozkręcać kuchenkę żeby sie do tego dostać? Czy odkręcać całą górę (szybę) z palnikami? Czy może trzeba zabierać sie do tego od przodu? Czujnik mam w lewym górnym rogu piekarnika, pod pokrętłem od termostatu są dwie śrubki krzyżakowe (tylko przy ich odkręcaniu może przeszkadzać panel przedni kuchenki).

Bardzo proszę o pomoc i informacje lub porady czy warto sie do tego zabierać i jak...

Pozdrawiam
    /Piotr

0 1
  • #2 08 Maj 2017 00:47
    guciq
    Poziom 18  

Nie znam tego modelu, ale przeważnie zdejmuję tył i tam jest dojście do sondy(kapilary). Przód też sobie demontuję...

3