Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea 108035 21' 3 kolory Czerwony

27 Lip 2005 14:28 1447 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich, mam dosyć poważny problem z monitorem jak w tytule. Kupiłem używany monitor niby że sprawdzany, po podłączeniu do komputera, o dziwo część ekranu nasycona jest wściekłą czerwienią. Lewa poło jest wolna od wad, lecz prawa część nasyca się od środka w prawym kierunku barwą czerwoną coraz bardziej. Starałem się skorygowac te niedogodność poprzez zmniejszenie tej składowej RGB, ale aby wada ustąpiła muszę mocno pojechać po czerwieni, efekt jest taki, że prawa część jest znośna, lecz lewa jest zupełnie wyprana z czerwieni. Chwilowo wyregulowałem go tak, że przyciemniłem przebrawienia Jasnością i Kontrastem, ale przy ciemnych filmach czy grach nic nie widać na monitorze, no i od wpatrywania się w tę ciemną masę oczy bolą. Bawiłem się w menu serwisowym i nic mi to nie pomogło. Czy ktoś może mi pomóc?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Witam!
    Pomierz napiecie na R.G.B. jaka jest róznica,przypuszczalnie kinol po przejsciach,a jak wyglada sprawa zbieznosci?Pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    w nich stosowany jest kineskop z maską DynaFlat (Samsunga)
    wg. notowań pod względem uzyskiwanych jasności i nasycenia kolorów w obrazie lepsze od FD Trinitron

- czy rozdzielenie jest na połowy Prawa-lewa czy Góra-Dół
    - czy jest to rozdzielenie równomierne ( tak jakby wzdłuz linnii prostej)
    - czy tez jako nieregularne kształty i przechodzi stopniowo w coraz wieksza czerwień?
  • Poziom 10  
    Nasycona jest prawa strona, jest to nasycenie postępujące czyli im bardziej w prawo tym bardziej czerwono.
  • Spec od monitorów
    A MENU ma kolor dobry?
    Jeśli tak to szukaj uszkodzenia w torze R.
    Może to być jeden z kondensatorów zaraz na wejściu.
  • Poziom 10  
    Muszę przyznać że nie patrzyłem, ale looknę i dam znać, czy MENU jest wyświetlane inaczej niż obraz?
  • Spec od monitorów
    Sygnały RGB i OSD są mieszane w przedwzmacniaczu kolorów.
    Prawidłowe OSD oznacza że uszkodzony jest tor RGB jeszce przed zmieszaniem tych sygnałów.
  • Poziom 10  
    a jeżeli takowa sytacja zaistnieje to cóż mam z tym gratem zrobić? Na elektronice to się nie znam więc lutownicy w rękę raczej nie wezmę. Jakiś kolega z AGH da radę czy raczej kolega spec od monitów zarobi na mnie?
  • Spec od monitorów
    koledzy dalej poruszamy się po omacku
    takie pomocne posty to można oisac do wieczora i nic z nich nie wyniknie......
    GREGSMRQ napisz
    - co tam jest w środku , scalaki i fbt , napisy na płycie
    -(najlepiej jeszcze znać FCC ID )

belinea to nazwa handlowa , a w środku może być płyta od ....
    producentów jest mnogo
    Belinea 108025 fcc ...A3KM094 (FCC# A3K... - Philips Chassis CM25+)
    BELINEA 108015 - (PANASONIC chasis GV3, TX-D2171 )
  • Spec od monitorów
    Niech to będzie ktoś kto wie co robi.
    Eksperymenty mogą drogo kosztować.

Dodano po 4 [minuty]:

:arrow: Lisek, przecież GREGSMRQ napisał że lutownicy do ręki nie weźmie, więc o elektronice nie ma zielonego pojęcia.
    Nawet gdy napiszesz który element trzeba wymienić, to i tak to nie rozwiąże problemu.
  • Spec od monitorów
    Belinea 108035 21' 3 kolory Czerwony Ale my przynajmniej będziemy wiedziec
    z czym w przyszłości będziemy walczyć?

Belinea 108035 21' 3 kolory Czerwony może to być swoiste podziękowanie za pomoc?
  • Poziom 10  
    Wybaczcie, ale póki jeszcze dycha nie będę rozkręcał tego dziadowstwa i tak mi jużnerwów napsuło, ale oto kolejna nowinka, którą możnaby wrzucić do worka z tytułem "Złośliwość rzeczy martwych", otóż gdy powróciwszy z pracy chciałem zrobić test na OSD jak zalecaliście ku memu zdziwieniu mankament znikł jakby go nigdy nie było od włączenia kompa wszystko. Czy to może wina nagrzewającego się kineskopu? Posiedzę chwilę, poczekam, napiszę jak coś się zmieni. Może to rzeszowskie powietrze tak leczniczo na niego podziałało, a nie ten krakowski smog:D
  • Poziom 22  
    Witam!
    Pojemnosc lub zimny lut na PK...najprawdopodobniej przypadłosc wróci ;) Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    OK wszystko działa, okazało się że to lut padł, ale teraz już poprawiłem. Pozdrawiam