Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

P造tka dwuwarstwowa - wielokrotne przelotki i przep造w pr康u przez nie.

08 May 2017 11:17 1257 3
  • Level 2  
    Witam serdecznie,
    wykonuj帷 sw鎩 pierwszy projekt p造tki dwuwarstwowej zainteresowa豉 mnie jedna rzecz, a mianowicie po陰czenie 軼ie瞠k pomi璠zy warstw top i bottom przez kt鏎e mog p造n望 wi瘯sze pr康y. W pierwszej wersji p造tki wykona貫m po陰czenie jak na poni窺zym rysunku. Otrzyma貫m uwag od bardziej do鈍iadczonego kolegi, 瞠 po陰czenie, kt鏎e wykona貫m nie ma racji bytu z powodu drogi przep造wu pr康u kt鏎e oznaczy貫m kolorem czerwonym. Dla mnie z logicznego punktu widzenia ca造 pad ma jednakowy potencja wi璚 pr康 powinien si r闚nomiernie rozp造n望 po ca貫j miedzi (pomijaj帷 sygna造 o wysokiej cz瘰totliwo軼i). Mo瞠 to b陰d w my郵eniu ale nie bior pod uwag spadk闚 napi耩 pomi璠zy przelotkami (bardzo ma貫 odleg這軼i). Jakie jest Wasze zdanie w tej materii? Dzi瘯uj z g鏎y za odpowiedzi.
  • Helpful post
    Level 24  
    Poruszamy si tutaj w obr瑿ie miliom闚. Zatem tutaj mo瞠my sobie wyobrazi 瞠 wszystkie fragmenty miedzi, przelotek to rezystor. W opisywanym przypadku przez przelotk po prawej stronie b璠zie przep造wa najwi瘯szy pr康 tote mo瞠 doj嗆 do sytuacji 瞠 zostanie przeci捫ona i si przepali. Dlatego sugeruje si ustawia je przelotowo. Czyli tutaj na warstwie Top (czerwona) 軼ie磬a powinna i嗆 od lewej przelotki.
  • Level 2  
    dondu wrote:
    Mo瞠sz tak zrobi, ale je郵i mo瞠sz 軼ie磬 czerwon zacz望 przy lewym, a nie prawym otworze by這by idealnie

I tak zrobi貫m w kolejnej wersji.

Oczywi軼ie obszary miedzi wok馧 przelotek na obu warstwach s identyczne.

A jak wygl康a przep造w pr康u w przypadku pokazanym na poni窺zym rysunku (w dolnej jego cz窷ci)?
    Czerwone czy niebieskie strza趾i? Nie daje mi to spokoju. Wiem, 瞠 mog przyj望 jako prawd i stosowa si do wytycznych ale jednak poczucie niewiedzy pozostaje.
pcbway logo