Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Themis 23 z 1996r. - odpalanie kotła na bardzo krótki czas

08 Maj 2017 14:25 978 2
 • Poziom 6  
  Witam,
  posiadam kocioł gazowy Saunier Duval Themis 23 z 1996r. Ostatnio zauważyłem jak jeden z domowników bardzo często odkręca ciepłą wodę dosłownie na parę sekund. Po pierwszej sekundzie od ,,puszczenia" wody zapala się płomień na palniku kotła po czym zaraz ciepła woda jest zamykana i płomień gaśnie po 1-2 sekundach pracy palnika. Czy takie częste odpalanie kotła gazowego na 2-3 sekundy może negatywnie wpłynąć na jego stan techniczny tudzież wyraźnie skrócić jego żywot? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
 • Poziom 17  
  czendler napisał:
  Witam,
  Czy takie częste odpalanie kotła gazowego na 2-3 sekundy może negatywnie wpłynąć na jego stan techniczny tudzież wyraźnie skrócić jego żywot?

  TAK, dochodzi do normalnego zużycia, ale nie można powiedzieć ze skróci to żywot o tyle i tyle lat.
  Ważniejsze wg mnie jest niepotrzebne i nadmierne zużycie gazu i emisja tlenków do atmosfery, bo każdy kocioł w momencie rozruchu takowe emituje. ( to jak z samochodem w korku i na trasie)
  Zdrowy rozsądek podpowiada że jeśli nie chcesz skorzystać z CWU to jej nie odkręcasz. Jaki ma sens uruchamianie kotła jeśli nie użyje sie tej ciepłej wody bo nie zdąży się nagrzać i dopłynąć.
 • Poziom 6  
  Dziękuje za opinie.