Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników w kolumnie TONSIL (głośniki 16/25 oraz 5/40/5)

rareman 08 Maj 2017 14:56 582 3
  • #1 08 Maj 2017 14:56
    rareman
    Poziom 2  

Witam Wszystkich,

Potrzebuję pomocy. Posiadam kolumny Tonsil, znajdowały się w niej następujące głośniki. Czy możecie poradzić jakie dać głosniki w zamian, żeby to grało. Nie potrzebuję jakiś super głośników. kolumny chcę wykorzystać do garażu, żeby sobie muzyczka grała.

Znalazłem na stronie skleptonsil taki głosnik: skleptonsil.p gd-16-25-8-ohm
    Myślę, żeby był dobrym zamiennikiem jeśli chodzi o głośnik 16/25.
    Pytanie co dalej... co z tym małym głośnikiem, możecie polecić jakiś zamiennik.
    Przyznam się, że jestem laikiem, i mam jeszcze pytanie z tym kondensatorem, bo zamiennik głośnika 16/25 w sklepie jest 8 Ohm a nie 4 ohm jak w oryginale.

Z góry dziękuje za pomoc.

Głośnik 16/25

Głośnik 5/40/5

Kondensator

Kolumna

• Pomocny post
    #2 08 Maj 2017 18:38
    osiniak75
    Poziom 26  

Te małe gdw5/40 są do kupienia czasami na alledrogo w wersji 8Ω, w połączeniu z gd16/25 8Ω stworzą kolumnę w wersji na 8Ω. Tonsil robił te kolumny w wersji 4Ω i 8Ω. Tylko czy jest sens inwestować w te skrzynki, kupno nowych gd16/25 i gdw5/40 to koło 200zł za taką kwotę można kupić całkiem przyzwoite monitorki które zagrają lepiej niż Tonsile.

• #3 08 Maj 2017 23:10
    rareman
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź. W pewnym sensie mam Pan rację, stary zestaw i chyba nie warto w to się bawić, bo faktycznie można coś dołożyć i już lepszego kupić. Może Pan jakiś zestaw takich tanich kolumn polecić.

Dostałem jeszcze taką wiadomość od jednego sprzedawcy na aledrogo:
    Mogę zaproponować głośnik po naprawie GD 16/25 4 ohm 35zł sztuka
    Wysoki to zupelnie inny ale dużo lepszy-16zł sztuka
    Kondensator 3,3 mikro farada-5zł

W sumie wyjdzie 112 zł+ przesyłka.. więc, nie jest tak źle :) co Pan o tym sądzi ? warto bawić się w naprawiane głośniki ?

Jeszcze to wszystko przemyślę :)

• #4 09 Maj 2017 23:08
    osiniak75
    Poziom 26  

Te kolumny w stanie oryginalnym nawet z uszkodzonymi głośnikami będą więcej warte niż po wymianie głośników na byle co ( tak patrzą na to fani marki Unitra) Sens przywracania ich do czasów świetności jest gdy mają jakąś wartość sentymentalną lub będą stanowić element kolekcji. To takie moje refleksje
    Czy warto bawić się w naprawiane głośniki? Oczywiście pod warunkiem że regeneracja jest na dobrych częściach i zrobiona fachowo co czasami naprawdę się zdarza.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME