Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ACZ3101P - non stop chłodzi

adamek35 08 Maj 2017 17:44 693 3
  • #1 08 Maj 2017 17:44
    adamek35
    Poziom 6  

Witam,

Mam lodówko-zamrażarkę Amica ACZ 3101P, od kilku dniu non stop chłodzi, zmiana pozycji termostatu pomiędzy 1-7 nic nie daje. Wcześniej była woda na tylnej ścianie, a później lód. Rozmroziliśmy lodówkę, ale po założeniu dalej non stop chłodzi. Lodówkę mogę wyłączyć ręcznie w pozycji 0.

Rozebrałem górę, kupiłem nowy termostat K59P1761 (taki był) podobno oryginalny z firmy RANCO. Założyłem, niestety pomarańczowa lampka (załączanie termostatu dalej cały czas się świeci) oraz lodówka dalej non stop chłodzi. Po zamontowaniu nowego termostatu, agregat chwilę pracował, potem się wyłączył na chwilę, a potem chodził już non stop (lampka od termostatu jest non stop zapalona).

Jeżeli chodziła całą noc to potrafiła zejść do -1C na dnie lodówki i wtedy pojawił się szron na tylnej ścianie.

Czy jest możliwe, że ten termostat trzeba jakoś wyregulować albo sprzedali mi dalej uszkodzony? Czy może jest coś innego uszkodzone? No, ale wygląda mi to na to, że lodówką chłodzi, tylko termostat nie rozłącza agregatu...

Dzięki za pomoc

0 3
  • #2 09 Maj 2017 23:14
    adamek35
    Poziom 6  

Cześć,
    nikt nie ma pomysłu?
    Myślałem, że może jest to nieszczelność w układzie, ale po kilku godzinach pracy lodówki non stop, termometr w lodówce pokazał -1C, a w zamrażarce było -25C. Jeżeli układ byłby nieszczelny to agregat chyba nie dałby rady schłodzić do takiej temperatury? Tylko dlaczego mimo -25C i -1C termostat cały czas jest załączony?

Sprawdziłem termostat i wydaje się dobry, korzystając z multimetru i pozycji 0 w termostacie wyznaczyłem dwa styki, które odpowiadają za sterowanie agregatem. Następnie wrzuciłem cały termostat do lodówki i po 30 minutach na tych stykach nie było połączenia.

0
  • #3 09 Maj 2017 23:19
    zhudomel
    Specjalista AGD

Niedrożność układu chłodzącego lub spadek wydajności sprężarki. Tylko dobry fachowiec na miejscu może to stwierdzić.

1
  • #4 09 Maj 2017 23:47
    adamek35
    Poziom 6  

No dobra.. ale biorąc na logikę, skoro w lodówka jest dobrze schłodzona, a zamrażarka ma -25C, termostat ustawiony jest w pozycji 1, to dlaczego termostat nie reaguje i nie rozłącza?

Wszystko byłoby jasne i zgodziłbym się, gdyby w zamrażarce było np. tylko -2C czy -10C.

0