Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyłbica samościemniająca.

Kurtka na wacia 08 Maj 2017 18:44 462 3
  • #1 08 Maj 2017 18:44
    Kurtka na wacia
    Poziom 19  

Ostatnio na pewnym portalu znalazłem takie przyłbice samościemniające w cenie 50 do 100 zł. Przyznam że zaciekawiło mnie to. Ogólnie to od czasu do czasu powiedzmy raz w miesiącu albo raz na kilka miesięcy pospawam coś u siebie w warsztacie. Spawarka jest typowa elektrodowa. Przy tak niezbyt częstym spawaniu nie mam zamiaru inwestować w drogą przyłbicę. Czy te w podanym przedziale cenowym są coś warte? Używał ktoś z was takie coś? Przyznam że nigdy nie miałem do czynienia z przyłbicami samościemniającymi.

• #2 08 Maj 2017 19:10
    teskot
    Poziom 25  

Około 8 lat temu zakupiłem taką przyłbicę za niecałe 100zł. Wyszedłem z podobnego założenia jak Kolega-pospawam coś raz na ruski rok więc szkoda mi było czynić inwestycje. Ogólnie przyłbica działa. Precyzja regulacji natomiast pozostawia wiele do życzenia. Regulowana jest czułość, zwłoka (nie wiem po co) i stopień ściemnienia. Czułość trzeba za każdym użyciem korygować. Ogólna jakość wykonania jest raczej tragiczna. Na wstępnie musiałem dorobić niewielką osłonkę ogniwa PV, żeby nie reagowało na górne oświetlenie warsztatu. Ponadto otrzymałem w zestawie przeźroczyste kawałki tworzywa, które jak sądzę, mają chronić samą szybkę ciekłokrystaliczną. Niestety nie było powiedziane jak ją zamontować-posłużyłem się więc zwykłą taśmą izolacyjną. Tyle moich odczuć po zakupie.

• #3 08 Maj 2017 19:19
    barteksmrek
    Poziom 22  

W tych tanich niestety czasy reakcji są długie. W momencie zapalania łuku musisz zamknąć na chwile oczy.

• #4 08 Maj 2017 21:07
    teskot
    Poziom 25  

Ja akurat nie mam i nigdy nie miałem problemu z czasem reakcji przyłbicy. Tylko ta czułość... Czasem przy danym ustawieniu potencjometru potrafi ściemnić się od refleksu światła odbitego od spawanego detalu, a czasem nie zareaguje w ogóle na zajarzenie łuku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME