Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Śruba do zawiasów - gdzie

diabeel 08 Maj 2017 19:57 2349 14
  • #1 08 Maj 2017 19:57
    diabeel
    Poziom 17  

Witam,
    dzisiaj podczas montażu drzwi zauważyłem, że w ościeżnicy brakuje mi trzech śrub trzymających zawiasy.
    Chodzi o te co się wkręca na zdjęciu poniżej.
    Czy ktoś podpowie gdzie można kupić takie śruby?
    Próbowałem jakieś dopasować ale niestety żadne nie pasują. Śruba do zawiasów - gdzie

0 14
  • #2 08 Maj 2017 20:01
    sosarek

Poziom 43  

Markety budowlane, sklepy z akcesoriami żelaznymi...

0
  • #3 08 Maj 2017 20:02
    diabeel
    Poziom 17  

A czy one mają jakieś standardowe rozmiary? Oscieżnica Dre

0
  • #4 08 Maj 2017 20:03
    sosarek

Poziom 43  

Wpisz sobie w Google "zawias do drzwi" - tam masz różne typy i wymiary.

0
  • #5 08 Maj 2017 20:05
    diabeel
    Poziom 17  

Wpisywałem ale nigdzie nie znalazłem niestety śruby którą się przykręca te zawiasy.

0
  • #6 08 Maj 2017 20:07
    sosarek

Poziom 43  

Ponieważ kupić musisz kompletny zestaw zawiasów, samej śruby raczej nigdzie nie nabędziesz.

0
  • #7 08 Maj 2017 20:36
    101pawel
    Poziom 25  

Jesteś pewien, że w tym otworze była śruba? To znaczy, że jak tej śruby nie ma, to możesz ten zawias po prosu wyjąć?
    Załącz w takim razie zdjęcie takiego zawiasu w którym śruby nie brakuje.

0
  • #8 08 Maj 2017 20:41
    diabeel
    Poziom 17  

Śruba do zawiasów - gdzie Na pewno była śruba bo teraz zawias mogę wyciągać. W załączniku zdjęcie wyciągniętego zawisu

0
  • #9 08 Maj 2017 21:14
    Parowy
    Poziom 18  

Witaj.

Tam siedzi śrubeczka bodajże 4mm z łebkiem na imbus, plus kawałek blaszki który dociska zawiasy.

W przydasiach w pracy powinienem coś takiego mieć, jutro podam Ci więcej szczegółów.

P.S. Jeżeli śrubki nie ma to i blaszka mogła wypaść/spaść za ościeżnice.

0
  • #10 08 Maj 2017 21:19
    diabeel
    Poziom 17  

Blaszki są na pewno ale nie mogę dopasować żadnej śruby...

0
  • #11 08 Maj 2017 21:26
    Parowy
    Poziom 18  

Hmm, mogła też wypaść nakrętka z drugiej strony, od strony muru jak by.

Gwoli ścisłości - drzwi są nowe, skrzydła wcześniej nie były montowane więc nie wiedziałeś że brakuje śrub, zawiasy są trzy i w każdym brakuje śrub, tak?

0
  • #12 08 Maj 2017 21:39
    diabeel
    Poziom 17  

Drzwi są nowe, ościeżnice były montowane dawno temu, w międzyczasie był malowany pokój i były wyciągane zawiasy z ościeżnicy i pewnie wtedy zapodziały się śruby.
    Wykręciłem śrubę z innej ościeżnicy i jest problem tego typu, że próbowałem ją wkręcić do tej ościeżnicy gdzie brakuje tych śrub i sprawa wygląda następująco - jeśli wyciągnę zawias to śruba się daje wkręcić i wtedy nie mogę włożyć zawiasu - natomiast jeśli zawias jest włożony to niestety ale śruby nie mogę wkręcić, wchodzi i się obkręca...

0
  • #13 08 Maj 2017 22:27
    Parowy
    Poziom 18  

Spróbuj tak - wyjmij zawias, wkręć śrubę do oporu, poluzuj i włóż zawias ile wejdzie, następnie jednocześnie wciskaj zawias i luzuj po trochu śrubę, zawias wciskaj tak dosyć mocno, możesz delikatnie małym młoteczkiem postukać, lub chuknąć dłonią.
    W nowych ościeżnicach z reguły tak to się odbywa.

Jeżeli zawias wejdzie ale jednocześnie śruba będzie luźna, w sensie skończy się gwint, to jest po prostu za krótka.

0
  • #14 09 Maj 2017 11:28
    101pawel
    Poziom 25  

diabeel napisał:
    Wykręciłem śrubę z innej ościeżnicy i jest problem tego typu, że próbowałem ją wkręcić do tej ościeżnicy gdzie brakuje tych śrub i sprawa wygląda następująco - jeśli wyciągnę zawias to śruba się daje wkręcić i wtedy nie mogę włożyć zawiasu - natomiast jeśli zawias jest włożony to niestety ale śruby nie mogę wkręcić, wchodzi i się obkręca...
    Do końca nie wiadomo, a właściwie nic nie wiadomo, jak wygląda "od wewnątrz" ten element, który blokuje zawias po jego ustawieniu. Pierwsze zdjęcie, które wstawiłeś pochodzi z strony firmy Classen, producenta m.in. ościeżnic. Jak wpisać w wyszukiwarkę "zawiasy drzwiowe classen", to pokazują się jakieś detale, ale nie na tyle szczegółowe by jednoznacznie wyjaśnić sprawę. Weź napisz do tego Classena, bo chyba tylko ta firma stosuje takie rozwiązanie, albo wstaw im link do tego wątku. Innej rady nie widzę.
    Pozdrawiam

0