Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B6 2010 - Gdzie stabilne +12V dla centralki / immobilisera?

Jap 08 May 2017 20:12 1236 3
 • #1
  Jap
  Level 28  
  Cześć

  Kombinuję po omacku - nie mogę trafić na +12V (bezpośrednio z aku) bez przerwy podczas uruchamiania silnika. Wydaje się, że to jest jedyny sensowny punkt podłączenia centralki alarmowej.
  Dodam, że szukam takiego przewodu w kabinie - tj gdzieś w skrzynce z bezpiecznikami lub przekaźnikami pod mini schowkiem.

  Pomożecie?

  p.s. nie udąło mi się też znaleźć +12V po lekkim włączeniu kluczyka - tak, że radio się załącza ale kontrolki jeszcze nie. Mam na pokładzie radio krótkofalarskie - pobór ok 15A - obecnie podłączone do przewodu w skrzynce bezpiecznikowej zasilającego obciążenia po 20 - 30A - ale napięcie pojawia się tam przy głębszym wciśnięciu klucza co nie jest wskazane na postoju (załączają mi się od razu światła dzienne itp - niepotrzebnie rozładowują akumulator).
 • #2
  carrier
  Car alarms specialist
  taki + jest w can, najlepiej dokupić inverter/ emulator can np od chińskiej nawigacji i tam jest już wszystko co potrzebujesz
 • #3
  Jap
  Level 28  
  o kurczę... myślałem, że taki + musi być dostępny bez większych kombinacji - bo np jak odpalić silnik - skoro do rozrusznika cały czas musi iść 12V na cewkę. A sterowanie (odpalanie) znajduje się w przedziale pasażerskim...
 • #4
  pio17soft
  Level 14  
  +12 i (-)mase pociągnij sobie z akumulatora (mniej kłopotów z radyjkiem) a co do +12 acc pierwsze włożenie kluczyka(tzw pozycja radiowa).

  opcja 1 interfejs can
  opcja 2 moduł na kolumnie kierownicy od rozpoznawania kluczyka (czasami tam stacyjka była zależy od wersji wyposażenia).
  opcja 3 sprawdź gniazdo zapalniczki czy jest po kluczyku czy nie , jeżeli działa bez kluczyka w stacyjce sprawdź po zamknięciu samochodu czy się nie usypia (wyłącza się).

  Jak dobrze pamiętam stacyjka jest również w złączu obd2 tylko mały pobór prądu do wysterowania np. przekaźnika.